GÜNCEL

Kaymakam Nazlı hal esnafını ziyaret etti

Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar’la birlikte Atayurt Sebze ve Meyve Halinde faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti.

Kaymakam Nazlı hal esnafını ziyaret etti

Göreve geldiği günden bu yana ilçe merkezi ve mahallelerde bir dizi gezi ve incelemelerde bulunan Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Atayurt mahallesinde bulunan sebze ve meyve halinde esnaflarla bir araya geldi. 
Silifke-Atayurt Hal Derneği Başkanı Ali Türer kendilerini ziyarete gelen Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar’ı hal esnafları ile birlikte karşıladılar.  Silifke’de yetişen meyve ve sebzelerin pazarlanması, tarım alanlarında çalışanların istihdamı ve ilçeye sağlanan ekonomik girdiler hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Ali Türer, yetişen sebze ve meyvelerin iç piyasada olduğu kadar yurt dışına da pazarlandığını belirtti.
Silifke’nin tarım alanında büyük bir paya sahip olduğunu hatırlatan  Kaymakam Namık Kemal Nazlı’da konuşmasında, “İlçemizde yetişen sebze ve meyvelerin iç piyasa tüketilmesinin yanı sıra yurt dışına da ihraç edilmesi çok sevindirici bir gelişmedir. Bölge halkımız da çok çalışkan ve üreten bir yapıya sahipler. Günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz yaş sebze ve meyvelerin büyük bir bölümünün Silifke’mizin topraklarında yetiştirilmesi çok sevindirici bir gelişmedir. Silifke’mizde yetişen ürünlerin yani çiftçilerimizin emeğinin sizler aracılığıyla değer bulması ve ekonomimize sağladığınız destekler göz ardı edilmez. Çalışkan ve üretken bir topluma sahip olan Silifke’mizin tarım alanında daha iyi yerlere gelmesi için biz de üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız” dedi. Kaymakam Nazlı ve beraberindekiler daha sonra hal esnaflarını işyerlerinde ziyaret ederek hayırlı işler dileğinde bulundular. Kaymakam Nazlı ayrıca tarım alanlarında, paketleme ve pazarlama alanlarında çalışan herkesi korona virüs salgınına karşı daha duyarlı davranmaya davet etti.