GÜNCEL

Kayhan'dan Kadınlar günü mesaji

Ülkü Ocakları Gülnar ilçe başkanı Ömer Kayhan 8 mart dünya kadınlar günü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Kayhan'dan Kadınlar günü mesaji

Başkan Kayhan mesajında "Vatanımızın uğradığı işgaller karşısında oğlunu gururla askere gönderirken bağrına taş basan; ama düşman karşısında yine de bağrını siper eden kadınlarımız takdiri ve teşekkürü sonuna kadar hak etmektedir. Kadınlarımız yaptıklarıyla günümüzde de emeğin simgesi ve başarının sembolü olmuştur. Hayatın her alanında faaliyet gösteren kadınlarımız, karşılaştıkları tüm sorunlara rağmen, her şeyin üstesinden gelerek mükemmel işlere imza atmaktadır.Özetle, Türk milletinin bugünlere gelmesinde kadınlarımızın payı son derece büyüktür.Son dönemler de dozunu giderek artıran kadına yönelik şiddet ve taciz olayları da bizleri derinden üzmekte ve toplumumuzda telafisi mümkün olmayan derin yaralar açmaktadır. Bizler Ülkü Ocakları’nın birer neferi olarak bu tür eylem ve tutum içinde bulunanları esefle kınıyoruz.

Beşbin yıllık Türk tarihinde kadın hep el üstünde tutulmuştur. Türk destanlarında kadına karşı sarsılmaz bir güven, sadakat, sevgi, saygı ve bağlılık vardır. Kadın kâdim Türk kültüründe erkeğin tamamlayıcısı konumundadır. Kadın dâima erkeğin yanındadır. Erkek kadını olmadan hareket etmez. Törenlerde kadın, Hakanın dâima yanında oturur. Siyasî ve idarî alanlarda görüşlerini beyân eder.

Cahiliye döneminde kız çocukları diri, diri gömülürken Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) ''Cennet annelerin ayaklarının altındadır.'' Sözüyle insanlığa ışık olmuştur. Hadîs ve fıkıh âlimi ibn Asakir’in; “Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür”. Sözü İslam dinin kadına bakışını en iyi anlatan sözlerden birisidir kanımca. Son olarak Kur’an-i kerim ‎de yüce Allah ayetinde şöyle buyuruyor. Nisa Suresi, 124. ayet: Erkek olsun, kadın olsun inanmış olarak kim salih bir amelde bulunursa, onlar cennete girecek ve onlar, bir 'çekirdeğin sırtındaki tomurcuk kadar' bile haksızlığa uğramayacaklardır.

Sözlerime son verirken Başta şehit anaları olmak üzere tüm kadınların 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyorum."