GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 10:30   Güncelleme : 09-03-2021 10:30

Kamu-Sen’den Altunok’a ziyaret

Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi, Mersin Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Metin Ercan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’u makamında ziyaret etti.

Kamu-Sen’den Altunok’a ziyaret

Türkiye Kamu-Sen Silifke İlçe Temsilcisi, Mersin Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Başkan Yardımcısı İbrahim Atalay ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’u makamında ziyaret eden Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi, Mersin Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Metin Ercan birlikte bir süre sohbet ettiler.  Sendika Başkanı Ercan yaptığı konuşmada, “Eğitim-öğretim alanında çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yerel yönetimlerimiz de bölgemizde eğitim ve öğretime büyük destek vermektedir. Bunların en başında ülkemizin de içerisinde bulunduğu korona virüs salgını ile mücadelede belediyelerimizin gayretleri göz önündedir. Okullarımızın dezenfekte edilmesi, öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim görmelerine imkan sağlamaları biz eğitimcileri, velilerimizi ve öğrencilerimizi sevindirmektedir. İşbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam ederek eğitim ve öğretime katkı sunmayı sürdüreceğiz” diyerek Saray mahallesi ırmak kenarında sendikaya tahsis edilen yeni hizmet alanı için de Başkanvekili Altunok’a teşekkür ederek günün anısına bir de plaket verdi. 
Belediye olarak sivil toplum kuruluşlarının görüş ve önerilerini her zaman önemsediklerini dile getiren Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkanvekili Altunok’ta konuşmasında, “Öğretmenlerimiz ve memurlarımız ülkemizin önemli bir kesimidir. Bu insanlarımız bir şeyler üreten, memleketi için bir takım çalışmaları ortaya koyan, katma değer insanlarımızdır.  Zaman zaman ilçemizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ederek istek ve sorunları dile getiriyoruz. Bu sivil toplum kuruluşlarımız arasında yer alan kamu-sen sendikamızı da ziyaret ederek onlarla hem eğitimle ilgili hem de memurlarımızla ilgili konular üzerinde sohbetler ediyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu korona virüs salgını ile ilgili yürütülen çalışmalar ve hizmetleri de birlikte değerlendirerek çözümü noktasında çalışmalar yapıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da belediye olarak ilçemizde bulunan sivil toplum kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel çalışmalar yapmaya ve halkımıza yönelik ortak projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.