GÜNCEL

Kaldırım işgaline zabıta uyarısı

Silifke Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin kaldırım işgali yapan esnaflara müdahale ederken, vatandaş ve esnafları da korona virüs salgınına karşı uyardı.

Kaldırım işgaline zabıta uyarısı

Silifke Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Yörük nezaretinde şehir merkezinde bulunan cadde, sokak ve bulvarlarda faaliyet gösteren esnafları denetleyen zabıta ekiplerinin hem kaldırım işgaline hem de ülkemizin de içinde bulunduğu korona virüs salgınına karşı uyarlarda bulunduğu öğrenildi. 
Devam eden denetimlerle ilgili olarak bir açıklama yapan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “İlçe merkezinde ve semt pazarlarında faaliyet gösteren esnaflarımıza yönelik denetimlerimize aralıksız devam ediyoruz. Zabıta ekiplerimiz kaldırım işgali yapan işyerlerine yönelik yaptıkları denetimlerde kaldırım işgalleri hem çirkin bir görüntü oluşturuyor hem de vatandaşlarımızın kaldırımda yürümesine engel olmaktadır. Zabıtamız yaptığı bu uygulamalarla esnaflarımızı yaya kaldırımlarını işgal etmemeleri konusunda uyarmaktadır. Denetimlerimizin yanı sıra ülkemizin de içinde bulunduğu korona virüs salgınına karşı hem esnaflarımızı hem de vatandaşlarımızı tedbirli olmaya davet ediyoruz. Bilim Kurulumuzun aldığı kararlar doğrultusunda esnaf ve vatandaşlarımızın denetimlerinde sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen koşullarına uyulması konularında titiz bir çalışma yürütüyoruz. Bugün yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız uygulamalarla şehir merkezinde sokak, cadde ve bulvarlarda faaliyet gösteren işyerlerinin kaldırım işgali yapmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca semt pazarlarında faaliyet gösteren esnaf ve vatandaşlarımızı da korona virüs salgınına karşı tedbirli olmaları ve alınacak önlemler konusunda bilgilendirmeler yapıyoruz. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin bu uygulamaları ile hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde günlük yaşamlarını sürdürmelerini hedefliyoruz” dedi.