GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-06-2021 17:31   Güncelleme : 16-06-2021 17:31

Kadınlardan Silifke belediyesine ziyaret

Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği Silifke Şube Başkanı Şerife Değirmencioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’u makamında ziyaret ettiler.

Kadınlardan Silifke belediyesine ziyaret

Beraberinde yönetim kurulu üyeleri Aysel Tollu, Nebahat Çalışkanoğlu, Harika Özbek ve Hilal İskender’le Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’u makamında ziyarete den Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği Silifke Şube Başkanı Şerife Değirmencioğlu, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kısa bir süre önce ilçeye bağlı Atakent Mahallesinde faaliyete başladıklarını bildiren Dernek Başkanı Değirmencioğlu ziyarette yaptığı konuşmada, ““Kadınlarımızın omuzlarındaki yük her geçen gün artmaktadır. Biz de dernek olarak bu kadınlarımızın omuzlarındaki yükü hafifletmek, onlara destek olmak amacıyla bir dayanışma faaliyeti içerisindeyiz. Derneğimizin temel ilkesi de zaten bu yöndedir. Kırsalda yaşayan kadınlarımıza destek olmak ve onları üretime yönlendirmek için bir dizi çalışmalar yapmaktayız. İlçemizde mevcut olan sivil toplum kuruluşları ve diğer kurumlarımızla da işbirliği yaparak kadınlarımızı üretime yönlendireceğiz. Dernek olarak kadınları üretime yönlendirmek onların ürettiği el emeği göz nuru ürünleri de değerlendirmek için girişimlerde bulunacağız. Diğer kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra belediyemizin derneğimize katkı sunmayı arzuluyoruz. Hazırlayacağımız projelere tüm sivil toplum kuruluşlarımız ve diğer kurumların desteğini bekliyoruz. Hedefimiz kırsalda yaşayan kadınlarımıza destek olmaktır. Dernek olarak ilçemizde yaşayan kadınlarımızı üretime yönlendireceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde faaliyetler yürütmek istiyoruz” dedi.
Kendisini ziyarete gelen Kadınları Toplumsal Destekleme Derneği Silifke Şube Başkanı Şerife Değirmencioğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’ta konuşmasında, “Belediye hizmetlerinin yanı sıra ilçede halk yararına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımızla da zaman zaman ortak çalışmalar yapıyoruz. Kadınlarımızın üretime yönlendirilmesi onların el emeği göz nuru çalışmalarının değerlendirilmesi amacıyla hazırlanan projelere her zaman destek verdik, vermeye de devam edeceğiz” diyerek derneğin hayırlı uğurlu olmasını diledi.