GÜNCEL

İYİ Kİ TÜRK POLİSİ VAR!

Mersin’in Silifke ilçesinde aralarında şehit mezarlarının olduğu mezar taşlarının boyanması ile ilgili yapmış olduğumuz haber sonrasında harekete geçen emniyet güçleri tarafından kısa sürede yakalanan şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilmesinin üzerine paylaşımımızı yayından kaldırdık.

İYİ Kİ TÜRK POLİSİ VAR!

İlk olarak mersinturk.com tarafından haberi yapılan ve haber sonrası kısa sürede şahsı yakalayan emniyet güçlerinin soruşturma başlatması yüreklere yine su serpti.
Silifke İlçe Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada "Mersin'in Silifke ilçesinde aralarında şehit mezarlarının da bulunduğu bazı mezarların taşlarını sprey boya ile boyadığı belirlenen bir kişi gözaltına alındı. Yapılan ilk incelemede gözaltına alınan şahsın akli dengesinin yerinde olmadığı görüldü. Soruşturma çok yönlü olarak sürüyor” ifadelerini kullandı.
Öte yandan sorumluluğu Mersin Büyükşehir Belediyesine ait olan Silifke Mezarlığında bu olayın yaşanması sonrası vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini dile getirdi. “Mezarlıkta güvenlik görevlisi veya mezarlık görevlisi yok muydu?” diye soran vatandaşlar “Eğer var ise bu olay yaşandığında görevliler neredeydi? Silifke Mezarlığında kamera sistemi var mıdır? Var ise neden bu olay yaşanmıştır? Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden açıklama bekliyoruz” diyerek tepkilerini sürdürdü.