GÜNCEL

GÜLTAK’TAN, MUHTARLARA ‘19 EKİM’ SÜRPRİZİ

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla, ilçeye bağlı mahalle muhtarlarına bir sürpriz yaptı. Başkan Gültak’ın talimatıyla Akdeniz’in muhtarları, 2 gün sürecek tatile gönderildi.

GÜLTAK’TAN, MUHTARLARA ‘19 EKİM’ SÜRPRİZİ

Demokrasinin yereldeki ilk adresi ve çekirdeği olan muhtarların üstlendiği vazifenin önemine; muhtarlık görevinin taşıdığı kıymete dikkat çeken Başkan M. Mustafa Gültak, “19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla, Akdeniz’e bağlı muhtarlar için sürprize imza attı. 
Başkan Gültak’ın talimatı üzerine Akdenizli muhtarlar, Erdemli Ayaş'ta bulunan bir otelde iki gün boyunca konaklayıp tatil yaptı. Gündüzleri denize girip yüzmenin keyfini çıkaran muhtarlar, akşam da canlı müzik eşliğinde eğlenip yorgunluklarını attılar. 
İki sürpriz bir arada…
Konaklama esnasında bir sürprize daha imza atılarak, Özgürlük Muhtarı Ömer Ergüvan, Mahmudiye Muhtarı Fahri Kuşçu, Hamidiye Muhtarı Hamit Sor ile Mithatpasa Muhtarı Hakan Başgül’ün Başgül’ün doğum günleri de kutlandı. 
Muhtarlar; Şahinbey Belediyesi’ne de konuk olacak
Muhtarları konakladıkları otelde ziyaret ederek bir araya gelen Başkan Gültak, onlarla sohbet etti, çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu. Yeni bir sürpriz daha açıklayan Başkan Gültak, önümüzdeki Kasım ayı içerisinde muhtarları, Akdeniz Belediyesi’nin ‘Kardeş Belediyesi’, Gaziantep Şahinbey Belediyesi’ne gönderip, orada misafir edeceklerini belirtti; bu ziyarette, Şahinbey Belediyesi’nin hizmetlerini, proje ve çalışmalarını yerinde görme fırsatı yaratacaklarını ifade etti. 
Akdenizli muhtarlar ise, Başkan Mustafa Gültak tarafından geçen sene içinde de Altın Orfoz Oteli’ne misafir edildiklerini hatırlattılar, bu yılki sürpriz nedeniyle de teşekkürlerini dile getirdiler.