GÜNCEL

GÜLNAR’DAN OPERASYON BÖLGESİNDEKİ ASKERLER İÇİN HAZIRLANAN ÜRÜNLER DUALARLA GÖNDERİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Gülnar İlçe Başkanlığı ve Gülnar Belediyesinin organizasyonuyla Sınır ötesi Operasyon Bölgesindeki askerlerimize moral, manevi destek sağlamak amacıyla başlatılan projeyle toplanan Gülnar kuru üzümü, bademi, cevizi, pekmezi, elması ve Gülnar kadınları tarafından örülen bereler  yapılan uğurlama programı ile dualarla Mehmetçiklerimize gönderildi.

GÜLNAR’DAN OPERASYON BÖLGESİNDEKİ ASKERLER İÇİN HAZIRLANAN ÜRÜNLER DUALARLA GÖNDERİLDİ

Programa; Gülnar Belediye Başkanı Sayın Alpaslan ÜNÜVAR, Gülnar Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Tugay ÇATLI, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Celal KADİM, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanı Sayın Ayşe AYDIN, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Tevfik Kalemci, İlçe Müftüsü Sayın Yusuf KAYA, Kent Konseyi Başkanı Sayın Selami BAĞCA, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Gülnar Belediye Belediye Başkanı Sayın Alpaslan ÜNÜVAR programda yaptığı konuşmada;  Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız ve Gülnar Belediyemizin organizasyonuyla  yaptığımız proje kapsamında kuru üzüm, ceviz ,badem , pekmez ve Gülnarlı değerli kadınlarımız tarafından örülen el emeği göz nuru bereleri göndereceğiz. Bizim amacımız Gülnar halkının Mehmetçiklerin yanında olduğunu hissettirmek. Bu organizasyonları ilçemizde daha önce de gerçekleştirmiştik. Şimdi yine cömert, vatansever Gülnar halkı olarak topladığımız ürünleri Allah’ın izniyle yarın sabah namazından sonra yola çıkarak Hatay İskenderun’a Mehmetçiklerimize teslim edeceğiz. Bu bir temsildir, onların yanında olduğumuzu gösteren bir işarettir. Mehmetçiğimizin belki bunlara ihtiyacı yok ama Gülnar’da yürekleri bizimle çarpan insanlar var denmesi gerçekten bizim için gurur verici. Mehmetçiğimizin yüreği nasıl atıyorsa, Gülnar halkının yüreği de o şekilde atıyor. Projemizi duyarak vatandaşlarımız Bozyazı’dan muz, Erdemlide’den limon gönderdiler. Bizim milletimizin özelliğidir bu. Ben katkıda bulunan, bizleri destekleyen, yardım gönderen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesile ile dün son yolculuğuna uğurladığımız Bozyazılı Hemşehrimiz Şehidimiz Sedat YABALAK’a ve tüm şehitlerimize tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum.  Allah Mehmetçiklerimizi korusun, onların yar ve yardımcısı olsun” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Gülnar İlçe Başkanımız Sayın Celal KADİM programda yaptığı konuşmada; “Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığımız ve Gülnar Belediyemizin organizasyonuyla  Sınır ötesi operasyon bölgesindeki Mehmetçiğimiz için  moral destek olması açısından böyle bir proje başlattık. Belediye Başkanımızla birlikte bu projeyi hızlandırdık, yoğunlaştırdık. Gülnar halkımızın çok kıymetli hemşehrilerimizin katkılarıyla inşallah kuru üzüm, badem içi, ceviz içi, elma, muz, pekmez sevkiyatını gerçekleştireceğiz. Bu konuda kadınlarımızın badem kırma, ceviz kırma ve paketleme konusunda çok önemli emeği ve katkıları olmuştur. Başta Kadın Kolları Başkanımız olmak üzere, Gülnarlı kadınlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ürünlerimizi inşallah dualarla uğurlayacağız. Yarın sabah namazı itibariyle Hatay İskenderun’a doğru Belediye Başkanımız ile birlikte yola çıkacağız. Projemize katkılarından dolayı tüm Gülnarlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.
İlçe Müftüsü Sayın Yusuf KAYA tarafından yapılan duanın ardından yarın sabah Hatay İskenderun’a yola çıkmak üzere Mehmetçiğe teslim edilmek için ürünler araca yüklenerek hazır hale getirilerek dualarla uğurlandı.