Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 01:18
Advert

GÜLNAR BELEDİYESİ EKİPLERİ, AFET BÖLGESİNDE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA DESTEK VERİYOR!

Türkiye, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6’lık depremlerle sarsıldı. 10 ili etkileyen depremin ardından Gülnar Kaymakamlığı ve Gülnar Belediyesi tarafından, Belediye personellerinden ve gönüllülerden oluşturulan Arama Kurtarma Destek ekipleri deprem bölgeleri Hatay / Kırıkhan'da ve Gaziantep/Nurdağı'nda gece gündüz demeden Arama Kurtarma ekiplerine ve yürütülen çalışmalara destek veriyorlar.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-02-2023 14:10
GÜLNAR BELEDİYESİ EKİPLERİ, AFET BÖLGESİNDE ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA DESTEK VERİYOR!

Ekiplerin yanı sıra; Gülnar Belediyesi iş makineleri 2 adet ekskavatör, 1 adet vinç, 2 adet tır, 1 adet arazöz,7 adet kamyonet, 3 adet minibüs, binek araçlar ve ekipmanlarıyla deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarına destek vermeye devam ediyor.

Depremin ardından en kısa süre içerisinde afet bölgeleri Hatay Kırıkhan ve Gaziantep Nurdağı'na ulaşan 70 kişilik ekip, AFAD ve diğer ekipler ile birlikte depremzedelere yardım ederek umut oluyor.

“GÜN BİRLİK OLMA ZAMANI”

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar; “Tüm Türkiye, afet bölgesine koşarak tek yürek oldu. Devletimizin tüm kurumlarıyla depremzede vatandaşlarımıza yardım elini uzatıyoruz. Afet bölgesine gönderdiğimiz ekiplerimiz büyük çaba gösterirken, bir taraftan da depremzede vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak adına hemşehrilerimizle her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Bu noktada Yardım Kampanyamıza destek veren Gülnarlı hemşehrilerime bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu süreci dayanışma içerisinde atlatacağız inşallah. Yaraları hep birlikte sarmak için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm dualarımızla enkaz bölgelerinden gelecek umutlu haberleri bekliyoruz. Ülkemizin, milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR