GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2021 08:22   Güncelleme : 05-10-2021 08:22

Gölgeli, “Canlılar, hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır”

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, 4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle yaptığı açıklamada, hayvanların aynı insanlar gibi duyu ve hareket kabiliyetine sahip birer canlı olduklarını belirterek, bu hayvanların hayatımızın vaz geçilmez bir parçası olduğunu hatırlattı.

Gölgeli, “Canlılar, hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır”

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı tarafından  Silifke Anıt Meydanında düzenlenen programa katılan Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, İlçe Başkanı Levent Nogay ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte sokak hayvanları için Kimsesiz Canları Koruma Derneği tarafından kurulan çadırı ziyaret ederek mama desteğinde bulundular.
Yürütülen çalışmalarla ilgili olarak dernek üyeleri ile de görüşen Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli burada yaptığı açıklamada, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla düzenlediğimiz programda Silifke’de Anıt Meydanına bir çadır kuran Kimsesiz Canları Koruma Derneğimizle birlikte sokak hayvanlarımıza yönelik bir çalışma başlattık. Hayvan sevgisi, insanoğlunda ki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi gibi duyguları geliştirir. Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler. Her geçen gün maddi çıkarlardan başka bir şey düşünemez hale gelen, duygu bakımından gittikçe katılaşan insanoğlunun böylesine karşılıksız bir sevgiye ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Yeni nesillerin hayvan sevgisini kazanmasında her bireyin sorumluluğu vardır. Her birey hayvan yaşamının sağlıklı ilerlemesinden sorumludur. Bunun için hayvanları sevelim, onları koruyalım, onlara eziyet etmeyelim. Unutmayalım dünya sadece bizim için yaratılmamıştır. Yalnızca bu gün değil her gün onlara sahip çıkalım. 4 Ekim Hayvanları Koruma gününü kutluyorum. Hayvanları koruma ve sevme günü kutlu olsun” dedi.
MHP Mersin il Başkanı Gölgeli, sokak hayvanları için Silifke’de  kurulan çadıra yem bıraktı.