Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 07:20
Advert

Festivale Silifke Ekibi Renk Kattı

Bu yıl İzmir’in Bergama ilçesinde 19-25 Haziran 2023 tarihleri arasında 87.’si düzenlenen Uluslararası Bergama Kermesine katılan Silifke Belediyesi Halk Oyunları Gurubunun yaptığı gösterilerle izleyenlere coşkulu anlar yaşattığı öğrenildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2023 22:30
Festivale Silifke Ekibi Renk Kattı

Bergama’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisiyle 1937 yılında başlayan ve bu yıl 87.sinin düzenlendiği Türkiye’nin ilk yerel festivali, Uluslararası Bergama Kermesine Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun daveti üzerine katılan Silifke Belediyesi Halk Oyunları Gurubu yöresel gösterileri ve halk oyunları danslarıyla Bergamalıların büyük beğenisini topladı.

Festivale katılan folklor ekiplerini makamında kabul eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, yurt içi ve yurt dışından katılan diğer gurupların yanı sıra Silifke’nin de festivale ayrı bir renk ve zenginlik kattığına işaret etti. Başkan Koştu Gurup Sorumlusu Sefa Özbaydağ’a festival plaketini sunarak, “Bu yıl 87.’sini düzenlediğimiz Uluslararası Bergama Kermesimize katılarak yerli ve yabancı misafirlerimize çok güzel bir folklor ziyafeti sunan Silifke Belediyesi Halk Oyunları Gurubumuza ve bu gurubu bizlerle buluşturan değerli meslektaşım Silifke Belediye Başkanımız Sadık Altunok’a çok teşekkür ediyorum. Tüm Bergama halkımızın selam ve sevgilerini de siz folklorcularımız aracılığı Silifke’ye yolluyorum. Katılımlarınız bizleri son derece memnun etmiştir” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

AdminAdmin

YORUMLAR