GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2021 11:48   Güncelleme : 15-11-2021 11:48

DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRK BAYRAĞI BOYANDI

Mut İlçesi Keleceköy Mahallesi Sarıtaş mevkiinde bulunan Türk Bayrağı, 180 metre uzunluk ve 120 metre genişliğe sahip ve yaklaşık 22 bin metrekare büyüklükte.

DÜNYANIN EN BÜYÜK TÜRK BAYRAĞI BOYANDI

Dünyanın zemine işli en büyük Türk Bayrağına sahip olan Mut ilçesi, boyanan bayrakla birlikte rekorunu pekiştiriyor.

Mut Belediyesi ve gönüllü esnaf desteği ile yeniden boyanmasına başlanan Türk  Bayrağı, özel karışım bayrak boyası ile boyandı.

 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Volkan ŞEKER, “Bizler Cumhuriyetimizin sonsuza dek savunucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç ayrılmayan Türk Milliyetçileri olarak, gururumuz olan bayrağımıza sahip çıkıyoruz. 22 dönümlük büyüklüğü ile dünya rekorunu elinde bulunduran zemine işlenmiş en büyük Türk Bayrağımızı ilçemizde sergiliyoruz. 6 Ekim 2021 tarihinde bayrağımızı boyamaya başladık. Bu gayretimize, bu hizmete İlçe esnaflarımız kayıtsız kalmayarak boyama çalışmalarına katkı verdiler. İşçiliğinin tamamının belediyemiz ekiplerince yapıldığı boyama çalışmalarımızda, bizlere destek olan esnafımız, personelimizin yemeğine kadar düşünerek bizlere destek oluyor. Ben bu hizmete el veren, gönül veren, destek olan bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

22 dönümlük dev Türk Bayrağımızın boyama çalışmaları yaklaşık bir ay sürdü ve Kasım ayında tamamlandı.