GÜNCEL

DAHA YEŞİL BİR GÜLNAR İÇİN BELEDİYE EKİPLERİ SEFERBER OLDU!

Gülnar Belediyesi, Gülnar Çamlık Mesire alanında Orman Genel Müdürlüğünden temin edilen limoni servi, biberiye, ceviz ve badem fidanlarını toprakla buluşturdu.

DAHA YEŞİL BİR GÜLNAR İÇİN BELEDİYE EKİPLERİ SEFERBER OLDU!

Gülnar belediyesi bu kapsamda güzel görünümü açısından limoni servileri, sağlığa birçok yararı bulunan biberiyeleri, üreticiliğe dikkat çekmek açısından en güzeli ilçemizde yetişen badem ve ceviz fidanlarının dikimi Gülnar Belediyesi ekiplerince gerçekleştirdi.
Ağaçlandırma çalışmalarının ilçe geleceği için ve görsellik açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR “Gülnar’ın iklimine uygun ve görsellik açısında da limoni servileri ve sağlığa birçok yararı olan biberiye fidanlarımızı Gülnar Çamlık Mesire alanımızda toprakla buluşturduk. Ayrıca aroması bakımında en güzeli ilçemizde yetişen badem ve ceviz fidanlarımızın da dikimini gerçekleştirdik. Havayı temizleyen, karbondioksiti oksijene çeviren ağaçlar anlayışıyla diktiğimiz tüm fidanlara gözümüz gibi bakacağız ve çocuklarımıza daha yeşil ve güzel bir dünya bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz. Mevsimin uygunluğuna ve temin edebileceğimiz fidanlara göre dikebildiğimiz kadar ağaç dikmeye devam edeceğiz” dedi.