GÜNCEL

CHP'Lİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOK ARTIK DEDİRTTİ!

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi işçi kıyımları ve mobbing uygulamasından sonra işçinin maaşını düşürmek için skandal evrak düzenleyerek işçilere zorla imzalatmaya başladı.

CHP'Lİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOK ARTIK DEDİRTTİ!

Mersin Büyükşehir Belediyesinde 31 Mart seçimlerinden sonra başkanlık koltuğuna oturan CHP'li Vahap Seçer işçi kıyımları ile gündemde kalmayı başardı.

Yaklaşık 23 aylık süreçte işçi kıyımları ile gündemden düşmeyen Büyükşehir Belediyesi pandemi sebebiyle işten  çıkarılamayan işçilere mobbing uygulamaya başladı, uzak ilçelerdeki işçi merkeze , merkezdeki işçi uzak ilçelere sürgün edildi bugün haber merkezimize düşen son olay yok artık dedirten cinsten.

İŞTEN ATAMIYORSAK MAAŞ DÜŞÜRÜRÜZ

Pandemi yasağından dolayı çıkarılamayan işçiler önce kısa çalışma ödeneği kapsamında ücretsiz izine çıkarılmak istendi bunun akabinde şimdilerde Kültür A.Ş. bünyesinde çalışan işçiler şirkete çağırılarak bütün haklarımdan feragat ediyorum yazılı evrak imzalattırılmaya çalışılıyor imzalayan kişilerin maaşlarının düşürülmesi ile işçiler zor durumda bırakılmak isteniyor.

İMZALAMAYANA MOBBİNG
Şirkete çağırılan işçilerin evrakları imzalamaması halinde sürgün edileceği ve işten çıkarılacağı söylenerek işçilere baskı yapılarak söz konusu evrağı imzalatmaya çalışıyorlar. Öte yandan işten çıkarılan işçilerin iş mahkemesindeki hukuk mücadelesi devam ederken bir çok işçi işe iade kararı almasına rağmen işe başlatılmayarak tazminat ödeyerek belediye zarara uğratılıyor.

Bu yapılanlara istinaden CHP'li Başkan Vahap Seçer'in nasıl bir açıklama yapacağı ya da yapılanlar için nasıl bir tutum sergileyeceği merak ediliyor.

İŞTE O EVRAK