GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2021 20:01   Güncelleme : 17-08-2021 20:01

“Ben de Varım” Yardım Kampanyası Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinesinde ülkemiz genelinde başlatılan “Ben de Varım” yardım kampanyası bilgilendirme toplantısı Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

“Ben de Varım” Yardım Kampanyası Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Yeni Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Ülkemizde yakın zamanda meydana gelen yangın ve sel afetleri ile bundan sonra meydana gelebilecek afetler sonrasında uygulanmak üzere, genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla AFAD tarafından ülkemiz genelinde “Ben de Varım” mottosuyla başlatılan yardım kampanyası bilgilendirme toplantısında konuşan Vali Ali İhsan Su, yaşanan afetlerle ilgili olarak ilimizdeki kamu kurum ve kuruşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, iş dünyası ve vatandaşların yardım kampanyası isteğinde bulunduğunu belirterek, bu yardım kampanyasının talepler doğrultusunda oluşturulduğunu vurguladı.

Vali Su, “Devletimiz Tüm İmkanlarıyla Vatandaşlarımızın Hizmetindedir.”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bakanlarımızın afet bölgelerinde çalışmaları yakından takip ettiğini hatırlatan Vali Su,  sorunların çözümü için birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir çaba sarf edildiğini dile getirerek “Devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla afet bölgelerinde vatandaşlarımızın hizmetindedir.” dedi.

Konuşmasının devamında Bartın, Kastamonu ve Sinop'ta yaşanan sel ve diğer bölgelerde yaşanan yangın felaketlerinden etkilenen vatandaşlarımız için oluşturulan “Ben de Varım” isimli kampanyada nakdi olarak yapılacak yardımların belirlenen hesap numaralarına gönderilebileceğini bildiren Vali Su, gönderilecek ayni yardımların daha düzenli ve ihtiyaç sahibine daha erken ve ihtiyaca göre ulaşabilmesi amacıyla AFAD il Müdürlüğümüz tarafından koordineli bir şekilde Sinop iline gönderileceğinin altını çizdi.

Yardım yapmak isteyenlerin öncelikli olarak AFAD il Müdürlüğümüz ile irtibata geçmesinin önemini vurgulayan Vali Su, “Mersin’imiz yardım kampanyalarına karşı çok duyarlıdır, “Ben de Varım” yardım kampanyasına destek verecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

Doğal afetlerde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileyen Vali Ali İhsan Su, ülkemizin doğal afetlerle bir daha karşı karşıya kalmamasını temenni etti.