GÜNCEL

Belediye meclisinde seçim heyecanı

Silifke Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında seçim heyecanı yaşadı. Sadık Altunok başkanlığında toplanan belediye meclisi Nisan ayı toplantı gündemini oluşturan maddeleri görüşerek karara bağladı.

Belediye meclisinde seçim heyecanı

Komisyonlarda görev alacak üyelerin seçimlerinin yapıldığı toplantıda meclis birinci başkanvekilliğine Ali Usca, ikinci başkanvekilliğine de Yaşar Açıkbaş seçildiler.  Üç yıl süreyle görev yapacak olan  meclis katipliği seçimlerine ise aday olan Aysel Gezer ve Yeşim Altun en çok oy alarak seçildiler. Bir yıl süreyle görev yapacak olan encümen üyeliklerine ise Mustafa Beceren, Muammer Yüksel ve Fevzi Menteş seçildiler. İmar Komisyonu üyeliklerine ise Rahmi ilik, Aysel Gezer, Yaşar Açıkbaş, Sait Oğuz ve Bilge Kaan Kaya seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine ise Ali Usca, Gürhan Dölek,  Feti Çetin, Erden Doğruöz ve Kadir Senir en çok oyu alarak seçildiler. Seçimlerin ardından 2020 yılı faaliyet raporu ve meclis denetim komisyonunun hazırladığı rapor okundu.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı konuşmada, “Değerli meclis üyesi arkadaşlarımız,  sizlerle birlikte bugün 24 aydır halkımıza ve kentimize hizmet ediyoruz. Halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetlerin ve projelerin uygulanmasında bizlere verdiğiniz destekler bizim çalışma azmimizi bir kat daha artırmıştır. Silifke hepimizin el birliği ile gönül birliği ile halkımıza ve güzel ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar komisyonlarda görev alan değerli meclis üyelerimize yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bugün yaptığımız toplantıda komisyon üyeliklerine yeni seçilen değerli meclis üyelerimize de hayırlı uğurlu olsun dileklerimi sunuyorum. Siz değerli meclis üyesi arkadaşlarımızla uyumlu çalışmalar yaparak yeni projelerimizi ve hizmetlerimizi halkımızla ve kentimiz Silifke’yle buluşturmaya gayret göstereceğiz” diyerek Nisan ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumunun 6 Nisan 2021 tarihinde yapılacağını duyurarak oturumu kapattığını söyledi.