Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 08:25
Advert

BAŞKAN YILMAZ, DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI’NI KUTLADI

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2023 15:34
BAŞKAN YILMAZ, DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI’NI KUTLADI

 

“Kabotaj Kanunu, denizlerimizdeki bağımsızlığımızdır” diyen Başkan Yılmaz; “1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile birlikte ülkemiz, kendi karasularında egemenliğini ve bağımsızlığını ilan ederek; denizlerini yabancı devletlerin kontrolü ve tekelinden kurtarmıştır. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin denizcilik sektöründe büyümesinin ve ilerlemesinin önünü açan Kabotaj Kanunu’nun 97. yıl dönümü kutlu olsun. Her geçen gün daha da gelişen denizciliğimiz, bizlere gurur veriyor” dedi.

 

Başkan Yılmaz, Mersin’in uluslararası limanı, taşımacılık, balıkçılık ve turizm faaliyetleri ile Türk denizciliğinin gelişmesine önemli katkılar sunduğuna dikkat çekerek; “Denizlerimize sahip çıkılması, korunması ve gelecek nesillere temiz bir şekilde bırakılması hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu kapsamda ilçemizde başlattığımız Sıfır Atık Projesi’ni de başarıyla sürdürüyor, Mersin’de bu projeye öncülük etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Denizciliği, Türk’ün büyük milli ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız” sözünden hareketle ülkemizin her alanda olduğu gibi denizcilik sektöründe de sahip olduğu zengin potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi en büyük arzumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyor, tüm denizcilerimizi, deniz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Denizcilik sektörünün gelişmesinde emeği geçenlere de başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR