GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2022 17:36   Güncelleme : 27-02-2022 17:36

Başkan Şeker'den Miraç kandili Mesajı

Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker yayımladığı Miraç kandili mesajında “Miraç gecesi, feyiz ve bereketin sular seller gibi aktığı mübarek gecelerimizden biridir” dedi.

Başkan Şeker'den Miraç kandili Mesajı

Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz, içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Miraç Kandili'ni bir kez daha karşılamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Şeker Mesajında “Miraç, beşeri hislerden temizlenme, huzura ulaşma ve en yüce mertebeye erişme gecesidir” diyerek mesajını şu sözlerle sürdürdü:

“Peygamberimiz (S.A.V.)’in miraca yükseldiği bu güzel gece, efendimizin şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir lütuftur. Kandiller yüreklerimizin kin ve nefret duygularının temizlenmesine, beşeri duygulardan arınmamıza vesiledir, Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Efendimizin sünnetinden ayrılmamalı ve ona sımsıkı bağlanmalıyız.

Bu vesile ile başta Mutlu hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimiz ve İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

AdminAdmin