GÜNCEL

Başkan Kılınç, 5 günlük karantinaya girdi!

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, özel kalem müdürlüğünde çalışan bir personelin testinin pozitif çıktığını açıkladı. Kılınç, kendisine yapılan testin negatif çıktığını, 82 Sosyal Tesisleri’nde kendisini önlem amaçlı karantinaya aldığını duyurdu. Başkan Kılınç, yaz aylarında da kendisini önlem amaçlı karantinaya almıştı…

Başkan Kılınç, 5 günlük karantinaya girdi!

Hidayet Kılınç’ın yazılı açıklaması şöyle:

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını maalesef ilçemiz Anamur’da da giderek artış göstermeye başlamıştır.

23 Kasım günü özel kalem müdürlüğümüzde çalışan arkadaşlarımızla birlikte yaptırdığımız testler neticesinde maalesef bir arkadaşımızın testi pozitif çıkmış ve sağlık görevlilerimiz tarafından hemen karantinaya alınarak tedavisine başlanmıştır.

Her ne kadar bizim test sonuçlarımız negatif çıkmış olsa bile yakın çalışma arkadaşımızın testinin pozitif çıkması ve bizlerle çok yakın teması bulunması nedeniyle, belediye içerisinde çalışan arkadaşlarımızı ve her gün ziyaretimize gelen vatandaşlarımızı risk altında bırakmamak için şahsım, bir Belediye Başkan Yardımcımız ve Özel Kalem Müdürlüğü çalışanlarımız ile birlikte belediyemize ait 82 Sosyal Tesislerinde bir hafta karantinaya girerek, çalışmalarımızı izole bir şekilde sürdürme kararı aldık.

Çok şükür şu anda tedavi altında bulunan arkadaşımızın sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluk yoktur. Karantina altında bulunan şahsımın ve ekip arkadaşlarımızın da herhangi bir sağlık sorunu bulunmamaktadır.

Pazar güne kadar sürecek olan karantinanın ardından yeniden test yaptıracak ve test sonuçlarına göre inşallah pazartesi gününden itibaren ekibimizle birlikte işimizin başında olacağız.

Kendinizin, ailenizin ve çevrenizin sağlığı için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun davranmanızı, kalabalık ortamlardan kaçınmanızı ve zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmamanızı rica ediyorum.