Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
25 EYLÜL Pazar 21:16
Advert

BAKİ ŞİMŞEK 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK,30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2022 14:03
BAKİ ŞİMŞEK 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLADI

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; “Ülke olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında taarruza geçen Türk ordusu; 30 Ağustos 1922’de zalimlerin koalisyonuna ve işgalcilerin küstahlıklarına karşı namus ve şeref müdafaasını hiç çekinmeden, hiç korkmadan yapmıştır. Sonuçta kazanan şanlı milletimiz, sonunda başarıyı hak eden fazilet dolu milli yürekler olmuştur. 30 Ağustos 1922 ‘de zaferle taçlanan kurtuluş mücadelemiz, bu toprakların ebediyete kadar Türk Milletine ait olacağını ve aziz Türk milletinin önünde durulamayacağını tüm dünyaya duyurmuştur. Birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun timsali olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılını tebrik ediyor; bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını; aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. “dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR