GÜNCEL

Altunok’tan korona uyarısı

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ülkeyi tehdidi altına alan korona virüs salgınından korunma ile ilgili yeni tedbirlerin bugün başlayacağını duyurdu.

Altunok’tan korona uyarısı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda yeni tedbirlerin, bugün saat 20.00'den itibaren geçerli olacağını söyleyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok,  herkesi maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya davet ettiğini açıkladı.
“Ülke genelinde artan vakalardaki artışa dikkat çekmek için alınan kararlara ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın da uymaları konularında çalışmalar yürütüyoruz” diyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Ülkemizde ve ilçemizde maalesef korona virüsle ilgili problemimiz henüz çözülmüş değil. Gerek vaka sayılarındaki artışlar, gerekse temaslı sayısındaki artışlar gün ve gün artarak devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda yeni tedbirlerin uygulaması 20 Kasım 2020 Cuma günü  (bugün) saat 20.00’den itibaren başlayacaktır. Bu uygulama 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecektir. Biz de belediye olarak İlçe Kaymakamlığımızla ortaklaşa sürdürdüğümüz çalışmalarla maske, mesafe ve hijyen kontrolüne devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz maske, mesafe ve temizlik kurallarına en üst düzeyde riayet etmeleridir. Denetimlerimizi halkımızın yoğun olarak yaşamlarını sürdürdükleri alanlarda gerçekleştirmeye devam edeceğiz.  Zabıta ekiplerimiz ilçe merkezi ve mahallelerimizde kurulan semt pazarlarında ve umuma açık alanlarda denetimlerine aralıksız sürdürmektedir. Pazar yerleri denetimlerimizde alış verişe gelen vatandaşlarımızı ve buralarda faaliyet gösteren esnaflarımızı da maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda bilgilendiriyoruz. Tüm Silifkeli hemşehrilerimizden isteğimiz, el birliği ile kurallara uyalım. Maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım ve hijyen kurallarına mutlaka riayet edelim. Cumhurbaşkanlığımız ve bilim kurulumuz tarafından alınan kurallara uyarsak, büyük ölçüde bu hastalığın üstesinden gelebiliriz. Herkese sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum” dedi.