Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
25 EYLÜL Pazar 20:48
Advert

Altunok’tan Galerici Esnafına Müjde

Silifke Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı Sadık Altunok ilçede faaliyet gösteren oto galericilerini tek çatı altında toplayacak galericiler sitesinin yapımına başlayacaklarını bildirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2022 13:55
Altunok’tan Galerici Esnafına Müjde

Eylül ayı olağan meclis toplantısı gündemin oluşturan maddeler ele alındı. Hazırlanan raporlar üzerinde karşılıklı görüşmeler yapan üyeler uyumlu bir çalışma sergilemeleri dikkat çekti. Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Emlak İstimlak Müdürlüklerinden gelen evrakları da ele alan belediye meclis üyeleri, gündeme gelen mülkiyeti belediyeye ait Çamlıbel mahallesinde bulunan ekmek fırının Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilmesi ise oy çokluğu ile kabul edildi. İlçede ikamet eden ve üniversiteyi kazanan öğrencilere yapılacak nakdi yardım konusunu da görüşen belediye meclisi, bu maddeyi de oy birliği ile komisyona havale etti. Gündeme gelen en önemli konulardan biri olan Pazarkaşı mahallesinde yapımına başlanacak olan galericiler sitesi ile ilgili maddeyi de görüşen belediye meclisi, hazırlanan rapor üzerinde görüşmeler yaptı.

Meclis toplantısında konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “İlçemizde faaliyet gösteren oto galericilerini tek çatı altında toplamak istiyoruz. Şehrin değişik mahallelerinde ve apartman altında faaliyet sürdüren oto galericilerimize Pazarkaşı mahallesinde 46 adet işyeri yapacağız. Galerici esnaflarımızın modern, sağlıklı ve güvenli ortamlarda faaliyetlerini sürdürebilecekleri yeni galericiler sitemizi kısa sürede hizmete sunmayı hedefliyoruz” diyerek komisyonlara havale edilen maddeleri görüşmek üzere 6 Eylül 2022 tarihinde ikinci oturumun yapılacağını da duyurdu.

AdminAdmin

YORUMLAR