Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 00:30
Advert

Altunok, “Yaralarımızı Sarıyoruz”

Deprem bölgesindeki afetzedeler için başlattıkları yardım kampanyasının devam ettiğini bildiren Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, yardım tırlarını ve mobil mutfak hizmetini deprem bölgesine yolladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 13:08
Altunok, “Yaralarımızı Sarıyoruz”

Belediye olarak hazırladıkları yardımları depremzedelere ulaştırdıklarını bildiren Başkan Altunok, içerisinde battaniye, gıda, temizlik ve giyim malzemelerinin yanı sıra depremzedelere sıcak bir çorba verebilecek mobil mutfak hizmetini de deprem bölgesine sevk ettiklerini açıkladı. Hazırlanan yardım tırlarını dualar eşliğinde deprem bölgesine uğurlayan Silifke Belediye Başkanı Altunok, “Komşu illerimizde meydana gelen depremde binlerce yaralı ve kaybettiğimiz canlar hepimizi derinden üzmektedir. Bu illerimizde yaşayan depremzedelerimize biz de Silifke ve Silifkeliler olarak elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Oluşturduğumuz yardım toplama noktalarımıza yardımseverler ve vatandaşlarımız akın akın gelerek ihtiyaç malzemesi taşıyor. Biz de belediye ekiplerimiz ve gönüllerimizle birlikte gelen eşyaları sınıflandırarak koliliyoruz. Vatandaşlarımız, deprem bölgesindeki acil ihtiyaç listelerindeki talepleri yerine getirerek müthiş bir dayanışma örneği sergilemektedirler. Böylesi bir günde tek yürek tek bilek halinde dayanışma gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Büyük Türk Milleti olarak devletimizle ve tüm kurumlarımızla birlikte el ele vererek dayanışma içerisinde bu felaketi de aşacağımıza inanıyorum” diyerek deprem bölgesinde devam eden çalışmalara destek verecek olan 30 belediye personelini ve yardım tırlarını bölgeye yolladı.

AdminAdmin

YORUMLAR