Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 07:06
Advert

Altunok, “Yaraları Birlikte Sarıyoruz”

Silifke Belediye Başkanı sadık Altunok, depremzedelere ulaştırılmak üzere yardımların toplandığı belediye sosyal yardım işleri müdürlüğü deposunu ve Atayurt mahallesinde bulunan kamplara yerleştirilen depremzedeleri ziyaret etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2023 11:21
Altunok, “Yaraları Birlikte Sarıyoruz”

Felaketin ardından ilçeye gelen depremzedelere ev sahipliği yapan Silifke Belediyesi, vatandaşların acil ihtiyaçları olan yatak, yorgan, battaniye, çarşaf, nevresim, giyecek, ayakkabı ve temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Hayırseverler ve vatandaşlarla birlikte tam bir dayanışma örneği sergilediklerini bildiren Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, yaraları birlikte sarmaya devam edeceklerini bildirdi.

İlçe merkezinde bulunan belediyeye ait yardım toplama merkezini ve Atayurt mahallesinde bulunan kamplarda kalan depremzedeleri ziyaret eden Başkan Altunok, yardımların devam edeceğini belirtti. Başkan Altunok, “Ülkemiz çok büyük bir felaketle karşı karşıya. Depremde zarar gören insanlarımıza yardımcı olmak ve onların yaralarını sarmak için biz de belediye olarak her türlü desteği ve yardımlarımızı sürdürüyoruz. Belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz yardım toplama depomuza ulaşan ihtiyaç malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İlçemize bağlı Atayurt mahallesinde bulunan kamplara yerleştirilen depremzedelerimizi de ziyaret ederek onların ihtiyaçlarını ve isteklerini de yerinde tesbit ederek çözüm üretiyoruz. Depremin açtığı derin yaraları devletimizle, halkımızla ve tüm hayırseverlerimizle birlikte sarıyoruz. Ben inanıyorum ki Büyük Türk Milleti olarak bizler bu acıların ve zorlukların üstesinden elbirliği ile geleceğiz. Halkımız ve devletimizle birlikte el ele vererek ilçemizde yaşayan depremzedelerimizin ihtiyaçlarını dayanışma içerisinde çözüme kavuşturacağız. Bu anlamlı ve önemli bir günde devletiyle, milletiyle, belediyesiyle ve diğer kurumları ile kenetlenerek bir bütün olan değerli hemşehrilerimden Allah razı olsun. Yaraları birlikte sarmaya devam edeceğiz” diyerek kamplarda kalan vatandaşları ziyarete devam etti.

AdminAdmin

YORUMLAR