GÜNCEL

Altunok, “Uyumlu Çalışıyoruz”

2020 yılının son meclis toplantısında konuşan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, meclis üyeleri ile uyumlu çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.

Altunok, “Uyumlu Çalışıyoruz”

Aralık ayı olağan meclis toplantısı gündemini görüşmek üzere Sadık Altunok başkanlığında toplanan belediye meclisi, gündemi oluşturan maddeleri ele aldı. 
Yoklama, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan meclis toplantısı belediye kültür merkezinde yapıldı. Toplantıda plan ve proje müdürlüğünden gelen Uzuncaburç mahallesinde Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından hayata geçirilecek proje ile ilgili raporlar okundu. Hazırlanan rapora göre 2 yıl sürecek Uzuncaburç Antik kenti Çevre Düzenleme ve Taşınmaz Kültür Varlıkları Röleve Restorasyon fizibilite projesi, Doğu Dağlık Kilikya Bölgesi Soyut ve Somut Kültürün Birlikte Yaşatılması projesi ve Mersin Su Sporları ve Yaşam Merkezi konulu projelerin desteklenmesine ilişkin madde oy birliği ile kabul edildi. Mersin Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeye Silifke Belediyesi de ortak oldu. 
Emlak İstimlak ve Zabıta Müdürlüklerinden gelen evrakların da görüşüldüğü toplantıda 2021 yılı içerisinde belediye meclis toplantılarının her ayın ilk haftası pazartesi günü yapılmasına ve 2021 yılında meclisin tatil yapmaması kararı ise oy birliği ile kabul edildi. 
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı konuşmada, “Göreve geldiğimiz günden bu yana halkımıza ve Silifke’mize en iyi, en modern en kaliteli hizmetleri sunabilmek için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Belediyemizin kıt imkanlarına rağmen belediyenin kasasına giren her kuruşu halkımıza ve kentimize hizmet olarak geri döndürebilme çabası içerisindeyiz. Hazırlanan projelerin hayata gerçekleştirilmesinde gece-gündüz fedakarca mücadele eden değerli mesai arkadaşlarımızın da gayret ve çabalarının farkındayız. Uygulamaya koyduğumuz ve şu an yapımı devam eden bazı çalışmalarımızı buradan sizlerle bir kere daha paylaşmak istedim. Mukaddem mahallesi Becili mevkiinde yapımını tamamladığımız yazlık düğün salonumuz, Yeni mahalle TOKİ konutları bölgesinde otizm merkezinin hizmete açılması, Tenis kort ve sosyal tesislerin yeniden faaliyete geçirilmesi, Sayağzı mahallesinde yapımı devam eden  cemevi projemiz, Yeni mahallede 32 dairelik sosyal konut projemiz, Gazi Mahallesi Subüklümü mevkiinde sevgi parkı projemiz,  Taşucu bilim merkezi ve kütüphane projemiz, Tevekkül Sultan Türbesi restorasyonu, Eski belediye binamızın restore edilmesi, Sayağzı mahallesi şehitler hatıra ormanı projesi, 24 saat Göksu projemiz, Şu anda yapımı devam eden asma köprü projemiz, Toplam 17 adet iş makinası ve diğer hizmet aracı alımı, Asfaltlama, parke taşı döşeme, yeni yolların açılması, Çalışanlarımızın haklarının gününde ödenmesinin yanı sıra en önemlisi ülkemizi tehdit altına alan Kovid-19 salgını ile mücadelemize aralıksız devam ediyoruz. Silifke’miz ve halkımızın menfaatlerine yönelik hayata geçirmeye devam ettiğimiz projelerimize ve çalışmalarımıza verdiğiniz destekler ve uyumlu çalışmalarınızdan dolayı başta siz değerli meclis üyelerimize, belediye birim müdürlerimize ve değerli mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Halkımızı ve şehrimizi modern hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızda bize verdiğiniz destekler bizleri daha da güçlü kılmaktadır. Cenabı Allah hepinizden razı olsun. Hizmetlerimize devam ederek halkımızı ve kentimizi modern projelerle buluşturmaya devam edeceğiz. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, yaklaşan yeni yılın sizlere ailenize ve tüm ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Milletçe alacağımız tedbirlerle sağlığımızı tehdit eden korona virüs salgınından da el birliği ile kurtulacağımıza inanıyorum” diyerek belediye olarak yürütülen faaliyetlerden bahsetti.