GÜNCEL

Altunok, toplu konut çalışmalarını inceledi

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Yeni mahallede yapımı devam eden 32 dairelik konutların inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Altunok, toplu konut çalışmalarını inceledi

Devam eden çalışmaları yerinde incelemek ve çalışmalar hakkında bilgi almak amacıyla Yeni mahalleye giden Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye birim amirleri ile birlikte incelemelerde bulundu. Müteahhit firma aracılığıyla yapımı devam eden toplu konutların hak sahiplerine verilen süreden önce tamamlanması için çalışmaların hızlandırıldığına değinen Başkanvekili Altunok yaptığı açıklamada, “Dar gelirli ailelerimizi ev sahibi yapabilmek amacıyla başlattığımız toplu konut projemiz tüm hızıyla devam etmektedir. İlk etapta 32 daireden oluşan konutları hak sahiplerine verdiğimiz süreden önce teslim edeceğiz. Hemen ardından ikinci etap çalışmalarımıza başlayacağız. İlçemizde yaşayan dar gelirli ailelerimizi kira öder gibi aylık ödemelerle ev sahibi yapmak istiyoruz. Şu anda yapımı devam eden toplu konut inşaatı belediyemizin ilgili birimlerince de sürekli denetlenmektedir. Ev sahibi olma sevinci yaşayan hemşehrilerimizin huzur, güven ve modern bir yapıya sahip olacak yeni konutlarında oturabilmeleri için biz de belediye olarak  üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Ev hayaliyle yaşayan 32 ailemizi 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde ev sahibi yapmayı hedefliyoruz” dedi.
Silifke Belediye Başkanvekili Altunok, çalışmaların hızlandırılması ve inşaat çalışmalarının daha sıkı bir şekilde denetlenmesi konusunda ise Belediye Başkan Yardımcısı Enes Buğra Genç’e talimatlarda bulunduğu bildirildi.