GÜNCEL

Altunok, “Spora desteğimiz sürecek”

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye olarak spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Altunok, “Spora desteğimiz sürecek”

Kendisini ziyarete gelen Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mithat Ertaş ve yönetim kurulunu makamında kabul eden Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
“Alt yapıdan yetişen gençlerin geleceğe hazırlanması ve sporda sağlanacak başarıda Silifkeli gençlerimizin de olması tüm Silifkelileri ve bizleri mutlu etmektedir” diyen Belediye Başkanvekili Sadık Altunok,  belediye olarak spora ve sporcuya olan desteğin devam edeceğini hatırlattı. Belediye olarak futbol, voleybol, tenis ve basketbol dallarında özellikle alt yapıdan yetişen gençlere önem ve destek verdiklerini açıklayan Başkanvekili Altunok yaptığı açıklamada, “Belediye spor bünyesinde ilçemizde futbol, voleybol, tenis ve basketbol dallarında faaliyetler yürütmekteyiz. Spora gönül veren gençlerimize sportif faaliyetlerine devam edebilmeleri için onlara imkan sağlıyoruz. Mukaddem mahallesi Becili mevkiinde Ünal Ünüvar ve Yeni mahalle TOKİ bölgesinde bulunan Bayram Ali Öngel spor tesislerimizi belediye sporumuzun kullanımına sunduk.  İlçemizde spor yapmak isteyen gençlerimiz bu tesislerimizden faydalanmaya devam etmektedirler. Halkımıza sunduğumuz belediye hizmetlerimizin yanı sıra spora ve sporcuya da her zaman olduğu gibi desteğimize devam ediyoruz” dedi. 
Mersin Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş’ta   konuşmasında, “Başkanım, ilçemiz Silifke’de verdiğiniz desteklerle spor faaliyetlerini öncü bir konuma getirdiniz. Özellikle sporun gençlere sevdirilmesi ve gençlerin spora yönlendirilmesinde verdiğiniz mücadeleler ortada. Spora yaptığınız yatırım ve destekler bizleri mutlu etmektedir. Silifke’de mücadele eden spor kulüplerine ve sporculara sağladığınız destekler için sizlere çok teşekkür ediyorum” diyerek ilçede devam eden sportif faaliyetlerle ilgili sohbet ettiler.