GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2021 12:21   Güncelleme : 27-09-2021 12:21

Altunok, Silifke’yi Tanıttı

Hafta sonu gezisinde Eskişehir’den gelen misafirlerle görüşen Belediye Başkanı Sadık Altunok, Silifke’yi tanıttı.

Altunok, Silifke’yi Tanıttı

Özel bir tur şirketi ile Silifke’ye gelen yaklaşık 40 kişilik bir gurubu Belediye Aile Çay Bahçesinde karşılayan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, burada misafirlerle görüşerek, hem Silifke’yi tanıttı hem de meşhur Silifke yoğurdunu ikram etti.

Eskişehir’den özel bir turla ilçeye gelen misafirlerle birlikte birlikte olmaktan son derece memnun olduğunu belirten Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok burada yaptığı konuşmada, “Eşsiz güzelliklere sahip tarihi, doğası, denizi, havası ve tarım ürünleri başta olmak üzere yoğurdu ile de dünyaca ünlü Silifke’mize hepiniz hoş geldiniz, hepinize şahsım ve tüm Silifkeli hemşehrilerim adına saygılar sunuyorum. İlçemiz Silifke her geçen gün büyüyen ve gelişen bir şehir. Sanayi, turizm ve tarım alanında hayata geçirilen projeler hem ilçemizi hem de halkımızı daha da ileriye yani geleceğe taşımaktadır. Biz de belediye olarak halkımızın ihtiyaç duyduğu projelere öncelik veriyoruz. Şu anda kent merkezimizde Göksu ırmağı sağ ve sol sahil şeridinde yürüyüş yolları, parklar, halkımızın faydalanabileceği yeni yaşam alanları projemiz devam etmektedir. Halkımızın yaya olarak ulaşımını kolaylaştıracak olan asma köprü projemiz de tamamlanmak üzere. Dr. Erdinç Şahin ismini verdiğimiz bu yaya Köprümüzü de kısa süre sonra halkımızın hizmetine sunacağız. Siz değerli misafirlerimizle bugün burada beraber olmaktan ve sizleri Silifke’mizde ağırlamaktan son derece memnununum” diyerek ilçeye Eskişehir’den gelen misafirlere meşhur Silifke yoğurdu da ikram etti.

Silifke’yi çok beğendiklerini ifade eden Eskişehirli misafirler, “Gezi ve incelemelerimizde Silifke’mizin tarihi, turistik yerlerini, meşhur yiyeceklerini ve en önemlisi de bugüne kadar hep ismini duyduğumuz ama bir türlü tadamadığımız Silifke Yoğurdunu bugün burada tatma imkanı bulduk. Silifkeliler çok sıcak kanlı ve misafirperver insanlar onlarla tanışmaktan da son derece mutlu olduk. Bizleri misafir eden Silifke Belediye Başkanımız Sadık Altunok’a çok teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Tur Şirketi Sahibi Emel Bozkurt’ta konuşmasında, “Silifke’mize yaptığımız bu gezi son anda kararlaştırılmış tadımlık bir geziydi. Bundan sonraki gezilerimizde misafirlerimizi mutlaka Silifke konaklamalı olarak getireceğim. Çok sevdiğimiz Silifke’mize getirdiğimiz misafirlerin memnuniyeti beni çok onurlandırdı. Son yıllarda ilçemiz Silifke’de büyük değişimin yöre turizmini önemli ölçüde canlandıracağını düşünüyorum. Silifke’mizin dünyaca ünlü yoğurdunu ikram ederek misafirlerimize ev sahipliği yapan Silifke Belediye Başkanımız Sadık Altunok’a ve tüm Silifkeli hemşehrilerimize konukseverlikleri için teşekkür ediyorum” dedi.