Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
30 OCAK Pazartesi 04:08

Altunok, “Silifke’ye olimpik yüzme havuzu inşa ediyoruz”

Silifke Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Gazi mahallesinde yapımına başlanan kapalı yarı olimpik yüzme havuzunun temeli Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın’ın da katılımıyla törenle atıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2022 14:54   Güncelleme : 31-10-2022 15:03
Altunok, “Silifke’ye olimpik yüzme havuzu inşa ediyoruz”

"Şehrimize olimpik bir yüzme havuzu kazandıracağız. İnşallah bu tesisimizde yeni şampiyonlar yetişecek” diyen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok konuşmasında, “İlçemize bağlı Gazi mahallemizde yapımına başladığımız kapalı yarı olimpik yüzme havuzumuzun temelini törenle atıyoruz. Hayata geçireceğimiz bu projeden çocuklarımız ve gençlerimizin yanı sıra tüm halkımız da faydalanacaktır. Olimpik standartlar ve kalitede inşaasına başladığımız bu projede 25 metre uzunluğunda ve altı kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu bulunacaktır. Bu tesis içerisinde ayrıca 25 metrekarelik bir havuz da yer alacaktır. 2023 yılı yaz aylarında hizmete açmayı planladığımız bu projemizi hayata geçirmemizdeki asıl amacımız gençlerimizi ve çocuklarımızı spora yönlendirmek, onları kötü alışkanlıklardan korumaktır. Eğitimciler nezaretinde çalışmalar yapacak olan gençlerimiz ve çocuklarımız kendilerini bu tesis sayesinde yüzme sporu müsabakalarına hazırlayacaklardır. Belediye olarak spora ve sporcuya verdiğimiz önemin bir göstergesi de olan bu projemiz ilçede diğer spor dallarına verdiğimiz önemi işaret etmektedir. İlçemizde faaliyet gösteren ve belediye olarak bizim de destek verdiğimiz tüm spor dallarının yanı sıra yüzme sporuna da bu tesisle birlikte katkı sağlamak istiyoruz. Çalışmalarını bu tesiste sürdürecek olan sporcularımız kendilerini şampiyonalara hazırlayacaklardır. Tesisimiz ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mersin Milletvekili Baki Şimşek’te konuşmasında tesisin yapılmasında emeği geçen başta Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok ve ekibine teşekkür ederek, tesisin Silifkelilere hayırlı olmasını diledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın’da yaptığı konuşmada, “Böylesine güzel, böylesine özel bir günde Silifke’de olmaktan ve Silifkelilerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkusunu birlikte kutlamaktan dolayı son derece sevinçliyim. Anlamlı bir günde anlamlı bir hizmet. Gazi Mustafa Kemal’in gençliğimize verdiği önemi Silifke’de bir kez daha uygulayan ve gençlerimize bu güzel hizmeti sunan Belediye Başkanımız Sadık Altunok’a teşekkür ediyorum. Gençlerimizin sağlıklı ve üretken bir gelecek elde etmelerine imkan sağlayacak olan bu tesise kavuşmaları çok güzel ve çok anlamlıdır. Belediye Başkanımız Sadık Altunok’un bu tesisi partimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışına uygun olarak projelendirmesi de çok önemlidir. Elbette Silifkeli hemşehrilerimiz hizmetlerin en güzeline layıktır. Bakın hemen yanımızda yapımı devam eden ikinci bir proje olan cami ve taziye evi inşaatı var. Temennimiz bu her iki projede kısa zamanda hayata geçer, gençlerimiz ve halkımız da bu önemli tesislerden faydalanır. Sağlıklı ve zinde bir şekilde kendilerini geleceğe hazırlayan gençlerimiz bu tesislerimiz sayesinde daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Silifke’mizin Cumhuriyet Bayramının 99. Yılını kutlamasının bir diğer mihenk taşı da, bir diğer onurlu nişanesi de bu tesis olacaktır diye düşünüyorum. Bugün hem Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hem de böyle güzel tesise kavuşmanın sevincini yaşayan Silifkelilerin bu sevinçlerine ortak olmaktan dolayı ben de çok mutluyum. Tesisimizin Ülkemize, Mersin’imize ve Silifke’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Törene katılan tüm misafirlerle birlikte okunan dualar eşliğinde beton dökme botuna basan MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, inşaat sahasını da gezerek proje hakkında Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’tan bilgiler aldı.

Silifke belediyesi tarafından düzenlenen kapalı yarı olimpik yüzme havuzu temel atma törenine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın’ın yanı sıra Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Milletvekili Baki Şimşek, 23. Dönem Mersin Milletvekili Kadir Ural, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Silifke Belediye eski Başkanı Mücahit Aktan, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Yıldız, MHP Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Gürbüz, KAÇEP üyeleri, belediye meclis üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldılar.

AdminAdmin

YORUMLAR