Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
30 MAYIS Salı 20:23

Altunok, Polislerin Haftasını Kutladı

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 178. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Teşkilatın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakâr polislerimizin ve bütün teşkilat mensuplarımızın polis haftasını kutluyorum” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2023 11:20   Güncelleme : 11-04-2023 14:27
Altunok, Polislerin Haftasını Kutladı

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok mesajında, “Toplumda, huzur ve güven ortamının tesis edilmesinin yanı sıra, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suç işlenmesinde önleyici tedbirlerin alınması ve olayların aydınlatılarak faillerin adalete teslim edilmesi polislerimiz tarafından gerçekleştirilen önemli görevler arasında yer almaktadır. 1845 yılında kurulan ve bugüne kadar güvenlik ve düzeni sağlamakla görevli polis teşkilatı, çok zor çalışma koşullarına rağmen gurur kaynağımız olmuştur. Fedakârca hizmet veren polis teşkilatımız, milletimizin kendisine olan güveni ve sevgisini arkasına alarak, takdire şayan başarılar elde etmiştir. Bu fedakârlığı gösteren emniyet mensuplarımızın çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen, demokratik değerlere, hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygıyı her koşulda gözeten bir anlayışla, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine yürekten inanıyorum. Emniyet teşkilatımızın 178. kuruluş yıldönümünde şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd eder, teşkilat mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftasını kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Altunok, günün anısına İlçe Emniyet Müdürü İsmail Petek’i makamında ziyaret ederek tüm polislerin gününü kutladı.

AdminAdmin

YORUMLAR