Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
20 MART Pazartesi 18:15
Advert

Altunok, “Öğrencilerimizi Geleceğe Hazırlıyoruz”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, belediye olarak Taşucu Mahallesinde hizmete açtıkları Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Merkezini incelemek üzere gelen Mezitli 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu öğrencilerine ev sahipliği yaptı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2022 12:58
Altunok, “Öğrencilerimizi Geleceğe Hazırlıyoruz”

Mezitli 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu Müdürü Celalettin Akdoğan nezaretinde Taşucu’na gelen 5. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan kafile, Silifke Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundular. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin’le birlikte öğrencilere ev sahipliği yapan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altınok, öğrencilere bilim merkezini gezdirerek merkez hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Silifke Belediye Başkanı Altunok yaptığı açıklamada, “Belediye olarak ilçemizde eğitim-öğretime yönelik hizmetlerimize devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl Taşucu mahallemizde hizmete açtığımız Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Merkezi ve Kütüphanemizden öğrencilerimizin faydalanmalarına ve bilgi sahibi olmalarına olanak sağlıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalarda ilçe merkezinde eğitim-öğretim gören çocuklarımız ve gençlerimizin yanı sıra komşu ilçe ve illerden gelen öğrencilerimizin de bilim merkezimizden faydalanmasına ve kendilerini geleceğe hazırlamalarına destek veriyoruz. İlçemiz ve bölgemizde yaşayan gençlerimiz ve çocuklarımız bu bilim merkezimizden mutlaka faydalanmalıdır. Bu merkezi hizmete açmamızın başlıca sebepleri arasında eğitime destek olmak, bilime meraklı gençlerimizin belki de yıllarca keşfedilmeyecek yeteneklerini ortaya çıkarmak, bu yolla hem öğrencilerimizin geleceğini aydınlık etmek, hem de öğrencilerimizin fikirleriyle insanlığa katkı koyacakları icatlarını ortaya çıkarmak ve onlara ulaşabilmektir. Bilim merkezimiz öğrenci ve gençlerimiz için büyük bir imkandır. Öğretmen ve öğrencilerimizi bilim merkezini görmeye davet ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Altunok, içerisinde Mars yüzeyi ve robotu, dünya güneş ay modeli, sonsuzluk koridoru, uzay çadırı, denge tüneli, robot, suda dalga ile elektrik üretiminin de yer aldığı 50’ya yakın bilim aletini öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte inceledi.

AdminAdmin

YORUMLAR