GÜNCEL

Altunok, “Metruk binaları yıkıyoruz”

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, ilçede halkın güvenliğini tehdit eden metruk yapıların yıkımına devam ettiklerini bildirdi.

Altunok, “Metruk binaları yıkıyoruz”

“İlçede huzur ortamının temini için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz” diyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Kent estetiğine uygun olmayan binalar, zaman zaman vatandaşlarımızın can güvenliğini tehdit etmesinin yanında alkol ve uyuşturucu gibi madde kullanıcılarına fırsat verdiği için de huzursuzluk oluşturmaktadır. Biz de belediye olarak bu ve buna benzer metruk binaları tespit ederek yıkımını gerçekleştiriyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, şehrimizin çehresini bozan, madde bağımlılarının mekânı haline gelen ve geçmiş yıllarda ölümlü kazalar ile yaralanmalı olayların da meydana geldiği, Sayağzı Mahallesinin hemen üst kısmında bulunan ve halk arasında Kireç Ocağı olarak ta bilinen metruk binayı yıkıyoruz. Vatandaşlarımız ve mahalle muhtarlarımızdan isteğimiz mahallelerinde bulunan ve madde kullanıcılarının mesken tuttuğu bu tür binaları belediyemize bildirmeleridir. Biz de belediye olarak vatandaşlarımızın güvenliği için önceliği bu çalışmalara veriyoruz” dedi.
Muhtar Gezeravcı’dan teşekkür
Sayağzı Mahallesi Muhtarı Mehmet Gezeravcı’da mahallede devam eden yıkım çalışmanın çok yerinde bir çalışma olduğuna değinerek, “Uzun yıllar ilçemizde inşaat sektörüne hizmet veren ve daha sonra da kapanan kireç ocağının mahallemizde büyük bir tehlike arz ettiğini belediyemize bildirdim. Mahallemizde bulunan bu metruk binada zaman zaman ölümle veya yaralanmayla sonuçlanan üzücü olaylar da yaşanıyordu. Talebimiz üzerine belediye ekiplerimiz bu binanın yıkımına başlamıştır. Halkımızın huzur ve güvenliği için çalışmalar yürüten belediye ekiplerimize ve Belediye Başkanvekilimiz Sadık Altunok’a mahalle halkım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.