Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 00:21
Advert

Altunok, “Kaybedecek Zamanımız Yok”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, depremde zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak üzere hazırladıkları yardım konvoyunu dualarla bölgeye gönderdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2023 09:49   Güncelleme : 09-02-2023 09:51
Altunok, “Kaybedecek Zamanımız Yok”

“Kaybedecek zamanımız yok, gün birlik ve beraberlik günüdür” diyen Silifke Belediye Başkanı Altunok, vatandaş ve hayırseverlerin de katkılarıyla hazırladıkları yardım konvoyunu dualarla deprem bölgesine yolladıklarını açıkladı. Başkan Altunok konuşmasında, “Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 10 ildeki depremzedeler için ilçemiz Silifke’de yardım malzemeleri topluyoruz. Vatandaş, ve hayırseverlerimizin de katkıları ile hazırladığımız yardım konvoyumuzu ve iş makinalarımızı deprem bölgelerimize gönderiyoruz. Yüreğimizi parçalayan büyük felaketin ardından vakit kaybetmeden başlattığımız yardım çağrısına halkımız ve hayırseverlerimiz büyük bir fedakarlıkla destek vermektedir. Gelen yardımlarla birlikte biz de belediyemizin katkılarıyla hazırladığımız ve içerisinde battaniye, giyim eşyası, ısıtıcı, halı, gıda ve temizlik malzemeleri, çocuk ve hasta bezi gibi insani yardım malzemelerini deprem bölgemize gönderdik. Birlik ve beraberlik içerisinde halkımızla beraber kampanyamıza devam edeceğiz. Emek ve katkılarını seferber ederek fedakarlık gösteren gönüllü vatandaşlarımıza ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Destek vermek isteyen gönüllü vatandaşlarımız hazırladıkları yardım kolilerini belediyemiz sosyal yardım işleri müdürlüğümüze ve otogar yanında bulunan belediye düğün salonumuza getirebilirler. 10 ayrı ilimizde meydana gelen üzücü olayda kardeşlerimizi yalnız bırakmayarak tek yürek, tek bilek olup yaralarımızı birlikte sarmalıyız. Hepimiz üzerimize düşen vatandaşlık görevimizi yerine getirmeliyiz. Allah hayırlarınızı kabul etsin, vatanımıza ve milletimize zeval vermesin” diyerek 6 araç ve 30 kişiden oluşan yardım konvoyunu dualarla deprem bölgesine uğurladı.

AdminAdmin

YORUMLAR