Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 07:16
Advert

Altunok, “Kandilimiz Mübarek Olsun”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Berat Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, “Kandiller, Yüce Allah’tan af dilemenin, insanlar arasındaki kırgınlıkların giderilmesi adına büyük bir fırsattır” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-03-2023 18:51
Altunok, “Kandilimiz Mübarek Olsun”

İslam âleminin mübarek gecelerinden biri olan Berat Kandili ile ilgili olarak bir mesaj yayınlayan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok mesajında, “Mübarek Ramazan Ayı’na girmeden önceki son kandil Berat Kandilidir. İslam Aleminin en özel gecelerinden birine daha kavuşmanın huzuruyla, adım adım yaklaşmakta olduğumuz on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan mübarek Berat Kandilinizi en kalbi duygularla kutluyorum. Bu özel geceyi vesile edip, Yüce Allah’tan günahlarımızın af olması; yıktığımız, kırdığımız gönülleri onarmak adına bir fırsat bilmeliyiz. Berat Kandilinin ülkemiz için, dünya için tüm insanlığa barış, huzur getirmesini diliyorum. Büyük Türk Milleti olarak zor sınavlardan geçiyoruz. Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem ile 11 ilimizde meydana gelen yıkımlar ve yüreğimizi yakan can kayıpları yaşadık. 11 ilimizi etkileyen ve binlerce can kaybına neden olan deprem, herkesi büyük bir hüzne boğmuştur. Biz de belediye olarak halkımızla ve hayırsever insanlarımızla birlikte başlattığımız yardımlaşma kampanyaları ile yaraların sarılmasına devam ediyoruz. Hem deprem bölgesine hem de ilçemiz genelinde misafir ettiğimiz depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Asrın felaketinde yitirdiğimiz canlar ve yaralılarımız için yapılacak olan duaların kabul olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, bu gecede el açıp dua eden tüm Müslüman kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın dualarının kabul olmasını diler, Berat Kandillerini tebrik ederim” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR