Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
22 EYLÜL Cuma 23:56
Advert

Altunok, “Kandilimiz Mübarek Olsun”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, İslam alemi olarak Regaib Kandiline kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2023 14:50
Altunok, “Kandilimiz Mübarek Olsun”

Regaib kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Altunok, “İçinde Regaib, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için bereket, huzur ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceler bizler için büyük nimettir. Yapılan duaların dalga dalga Allah'a ulaştığı, dökülen pişmanlık gözyaşlarının günahları silip yok ettiği kandiller geçididir. Rahmet ve merhamet kapılarının açık olduğu kandil gecelerinde rabbimizden af dilerken gönül dünyamızı kin ve nefret duygularından arındırmalıyız. Büyüklerimizin gönlünü almalı, ekmek gibi aş gibi sevgimizi de kardeşlerimizle paylaşmalıyız. Yüce Allah’ımıza, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlatmalı, hata, ihmal ve kusurlarımızdan dönmeliyiz. Bu mübarek günlerin insanlığın yaşadığı sıkıntıları sona erdirmesi ve İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesi temennisiyle Silifkeli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin mübarek Regaib Kandilini tebrik ediyorum. Allah dualarımızı kabul ve makbul eylesin” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR