Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 07:35
Advert

Altunok, “Kadir Gecemiz Mübarek Olsun”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, kadir gecesi nedeniyle yayınladığı mesajında, Bir mübarek Ramazan Ayında daha Kadir Gecesine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-04-2023 16:08
Altunok, “Kadir Gecemiz Mübarek Olsun”

Başkan Altunok mesajında, “Bu yılda dolu dolu bir Ramazan ayı geçirdik çok şükür. On bir ayın sultanı Ramazan ayında yer alan, maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran, Yüce Yaradan’ın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesindeyiz. Bin aydan daha hayırlı olduğuna inandığımız bu gece İslam inancımıza göre Kur'an'ın, Allah (cc) tarafından Cebrail aracılığıyla Hz. Muhammed'e (sav) vahyedilmeye başlandığı gecedir. Kadir Gecesi diğer bütün kutlu zamanların üstünde ve önünde olarak Yüce Rabbimizin insanlığa bir rahmet ve umut kapısı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Böyle hayırlı bir gecede, müminlerle helalleşmeli, küs ve dargın olanlar barıştırılmalı, gönüller alınmalı, kederli yüzler güldürülmelidir. Yüce Yaradan tarafından biz insanlığa müjdelerin verildiği bu kadar değerli bir geceye daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu duygularla, tüm Silifke ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızın mübarek Kadir Gecelerini tebrik eder, bu kutlu gecenin milletimize ve insanlık alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR