GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 13:21   Güncelleme : 21-05-2021 13:21

Altunok, “İsraf Yok”

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye üretim atölyesinde hurdaya ayrılan malzemeleri geri dönüştürerek tekrar halkın kullanımına sunduklarını açıkladı.

Altunok, “İsraf Yok”

Silifke Belediyesi Garaj Amirliği Üretim Atölyesinde hurdaya ayrılan malzemeleri tamir, bakım ve onarımını yaparak tekrar kullanılır hale getirdiklerini söyleyen Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, bu çalışmayla israfın önüne geçtiklerini ve bu hizmetler için harcanacak paranın da belediye kasasında kaldığını belirtti. 
Belediye Başkan Yardımcısı Enes Buğra Genç’le birlikte üretim atölyesinde incelemelerde bulunan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, hurdalığa atılan her malzemenin yeniden değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Başkanvekili Altunok yaptığı açıklamada, “Yaptığımız bu tasarrufla belediyemiz büyük bir mali yükten kurtulmaktadır. Hurda olarak ayrılan ve belediyemize ait atölyede depolanan demir, alüminyum, ahşap ve diğer malzemeleri atölyemizde yeniden kullanarak halkımızın ihtiyaç duyduğu ortak kullanım alanlarında modernleştirilmiş bir şekilde kullanıma sunuyoruz. Bu çalışmamızla birlikte hem israfı önlemiş oluyoruz, hem de belediye bütçemizde binlerce liralık tasarruf sağlamış oluyoruz” dedi.
Silifke Belediye Başkanvekili Altunok ayrıca, üretim atölyesinde atıl halde bulunan demir ve profillerin parçalarının birleştirerek işe yarar hale getirildikten sonra elde edilen malzemelerle halkın ve belediye birimlerinin ihtiyaçlarının karşılanacağını da bildirdi.