Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 01:29
Advert

Altunok, “Gün, Birlik Günü”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, depremin yaralarını sarmak için tüm Silifke halkıyla birlikte seferber olduklarını söyledi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 12:36
Altunok, “Gün, Birlik Günü”

Belediye olarak hazırladıkları yardım tırlarını deprem bölgesine sevk etmeye devam ettiklerini bildiren Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “İyi günde kötü günde birlik olmayı bilen bir milletiz. Gün, depremzedeler için birlik olma günüdür. Devletimiz, hükümetimiz, valiliklerimiz, kaymakamlıklarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, halkımız ve hayırsever insanlarımızla birlikte biz de belediye olarak büyük bir seferberlikle yaraları sarmaya çalışıyoruz. Biz de Silifke Belediyesi olarak deprem bölgesine kurduğumuz mobil mutfağımızdan depremzedelere ve kurtarma faaliyetinde bulunan ekiplerimize sıcak çorba ve çay ikram ediyoruz. Bir yandan da bölgeye ulaştırdığımız gıda, battaniye, su, ekmek, giyim ve diğer malzemeleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Bölgede görev yapacak olan Silifke Devlet Hastanesinde görevli doktor ve sağlık ekibinin yanı sıra İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlilerimizi de deprem bölgesine ulaştırdık. İş makinalarımızla, gıda yardımlarımızla ve çalışmalara destek verecek olan ekiplerimizle birlikte sahadayız. Göçük altından kurtarılanların haberini aldığımız gibi maalesef vefat eden kardeşlerimize de şahit oluyoruz. Acımız büyük. Ama ülke olarak çok ciddi bir dayanışma ve elbirliği içerisindeyiz. Büyük Türk milleti olarak, acı ve tatlı günde bir arada olmasını bilen insanlarız. Hepimize büyük geçmiş olsun, başımız sağ olsun” diyerek Silifke’den deprem bölgesine yardımların devam edeceğini vurguladı.

AdminAdmin

YORUMLAR