GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 13:26   Güncelleme : 08-11-2021 13:26

Altunok, Erasmus öğrenci ve öğretmenlerini ağırladı

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Erasmus projeleri kapsamında çalışmalar yürüten Silifke Kızılisalı ilkokulu öğrencileri ve öğretmenlerini makamında ağırladı.

Altunok, Erasmus öğrenci ve öğretmenlerini ağırladı

Okul Müdürü Mustafa Yücel ve proje yürütücüsü öğretmenleri Ali Eren ve Halime Akyol nezaretinde Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’u makamında ziyaret eden Silifke Kızılisalı ilkokulu öğrencileri, yürüttükleri Erasmus projeleri hakkında Başkan Altunok’u bilgilendirdiler. Ziyarette konuşan Okul Müdürü Mustafa Yücel, “Başkanım Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2020 yılı Teklif Çağrısı döneminde kabul edilen 3 ayrı KA229 Erasmus+ projesi yürütüyoruz. Avusturya, Polonya, İtalya, Letonya, Macaristan, İngiltere, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan , Portekiz, Romanya , Hırvatistan gibi 15 farklı ülkeden proje ortakları ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. 06-10 Aralık 2021 tarihleri arasında da Portekiz, Romanya , Hırvatistan ve Polonya’dan 17 kişilik öğretmen grubunu misafir edeceğiz. İlçemiz Silifke’de bu projelerimizi tanıtmak ve yaygınlaştırmak adına kurumlarımızı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında sizleri bilgilendirmeye geldik. Belediye olarak projemizin yürütülmesinde okulumuza ve öğrencilerimize desteğinizi bekliyoruz” dedi.

Eğitim ve öğretime her fırsatta destek olmaya devam edeceklerini belirten Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’ta yaptığı konuşmada, “Silifke Belediyesi olarak ilçemizde eğitim ve öğretime her türlü desteği veriyoruz. İlçemize ve halkımıza verdiğimiz hizmetlerin yanı sıra eğitim, her zaman önceliğimiz olmaya devam edecektir. Eğitimde başarı bizler için çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz için tüm imkanlarımızı seferber etmeyi sürdüreceğiz. Okuyan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgi ve yeteneklerini ülkemiz ve insanlık için kullanacak bir gelecek için eğitime yatırım yapmaya bıkmadan usanmadan devam edeceğiz” diye konuştu.

Öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektiren Başkan Altunok, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.