Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
04 ARALIK Pazar 22:28
Advert

Altunok, din görevlileri ile buluştu

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla belediye tarafından düzenlenen istişare toplantısında, ilçede görev yapan müftülüğe bağlı din görevlilerini ağırladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2022 14:23
Altunok, din görevlileri ile buluştu

Silifke Belediyesi mesire alanında düzenlenen yemeğe katılan Belediye Başkanı Sadık Altunok, burada İlçe Müftüsü Mehmet Seri Doğru ve din görevlileri tarafından karşılandı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve dualarla devam eden etkinlikte konuşan Silifke Müftüsü Mehmet Seri Doğru, “Belediye Başkanımız Sadık Altunok’un daveti üzerine müftülüğümüze bağlı din görevlilerimizle birlikte bir aradayız. Bizleri böyle güzel bir günde burada buluşturan Belediye Başkanımız Sadık Altunok’a teşekkür ediyorum. Diğer kurumlarımızla olduğu gibi belediyemizle de dayanışma ve yardımlaşma gayreti içerisinde çalışmalar yürütüyoruz. Belediye Başkanımız Sadık Altunok’un desteğini ve sıcak yaklaşımlarını her zaman yanımızda hissediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Sadık Altunok’ta konuşmasında, “Silifke Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz istişare toplantılarımız kapsamında din görevlilerimizle bir araya geldik. Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlediğimiz bu programda, İlçemiz Müftüsü Mehmet Seri Doğru ve camilerimizde görev yapan din görevlilerimizi ağırlıyoruz. Belediye olarak bu ilçede sevgiyi, kardeşliği, dostluğu, kardeşliği ve paylaşmayı her zaman ön planda tuttuk. Halkımızın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri ve yatırımları imkanlarımız ölçüsünde yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Şu anda Gazi mahallemizde yapımı devam eden cami ve taziye evimizin inşaatını da kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucakladık, kucaklamaya da devam ediyoruz. Böyle güzel bir toplum içinde sevgiyi, dostluğu ve kardeşliği yaygınlaştırmak ve daha geliştirmek için hep birlikte çalışmalar yapmalıyız. O nedenle siz değerli din görevlilerimizin de üzerinize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiniz kanaatindeyim. Hepinizin camiler ve din görevlileri haftasını yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Silifke Belediye Başkanı Altunok’un daveti üzerine belediye mesire alanına aileleri ile birlikte gelen din görevlilerine yemek ikramında bulunuldu.

AdminAdmin

YORUMLAR