Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
25 EYLÜL Pazar 20:51
Advert

Altunok, “Ciğerimiz Yanıyor”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Gülnar-Büyükeceli sınırlarında dün sabah çıkan orman yangının Silifke’ye bağlı Hırmanlı ve Yeşilovacık mahallelerine ulaştığını açıkladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-09-2022 15:09
Altunok, “Ciğerimiz Yanıyor”

Devam eden orman yangını söndürme çalışmalarına katılan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Komşu ilçemiz Gülnar-Büyükeceli ormanlık alanında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede ilçemize bağlı Hırmanlı ve Yeşilovacık mahallelerimize ulaştı. Havadan ve karadan devam eden söndürme çalışmalarına biz de belediye olarak gerekli araç-gereç ve iş gücü desteği veriyoruz. Ormanlarla birlikte ciğerlerimizde yanıyor. İnşallah en kısa sürede bu yangınların hepsi söndürülür ve ormanlarımız yeniden fidanlarla buluşur. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz de belediye olarak yangınla mücadele eden ekiplerimize araç-gereç ve iş gücü desteğimizi sürdürüyoruz.

Hırmanlı mahallemiz ve Sığırcık mevkiinde bulunan evleri tedbir amaçlı boşalttık. Burada yaşayan vatandaşlarımızı da güvenli bölgelere sevk ettik. Her iki ilçemizde etkili olan yangın nedeniyle tedbir amaçlı 303 konutu boşaltarak, 790 vatandaşımızı tahliye ettik. Yangın nedeniyle bir süre önce trafiğe kapatılan Mersin-Antalya karayolunda ise alınan tedbirlere devam ediliyor. Yangının şiddetini artıran ve bölgede etkili olan rüzgarın bir an evvel durması için dua ediyoruz. Hem komşu ilçemiz Gülnar’da hem de ilçemize bağlı Hırmanlı ve Yeşilovacık mahallelerimizde yangından zarar gören hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Ormanlarla birlikte bizim de ciğerlerimiz yanıyor. Üzüntümüz büyük” dedi.

Belediye ekipleri ile birlikte yangın alanında söndürme çalışmalarına katılan Başkan Altunok’un sahada ihtiyaç duyulan araç-gereç ve diğer malzemelerin temini için de tüm ekipleri seferber ettiği öğrenildi.

AdminAdmin

YORUMLAR