Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 06:35
Advert

Altunok, buz pistinde gençlerle buluştu

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Toros mahallesinde hizmete sundukları buz pistinde çocuklar, gençler ve vatandaşlarla buluştu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2023 09:30
Altunok, buz pistinde gençlerle buluştu

Toros mahallesi kapalı pazar yeri yanında halka açık ücretsiz olarak hizmete açtıkları buz pistine giden Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, burada çocuklar ve gençler tarafından coşku ve sevinçle karşılandı.

Belediye Başkanı Altunok yaptığı açıklamada, “Belediye olarak hizmete açtığımız buz pistinden çocuklarımız, gençlerimiz ve vatandaşlarımız faydalanmaktadır. Eğitmenler nezaretinde buz pistine çıkan çocuk ve gençlerimiz burada keyifli bir zaman geçirmektedir. Her çocuğun, her gencin başka şehirlere buz pistine gidemeyeceğini düşünerek böyle bir hizmeti Silifkeli hemşeherilerimizle buluşturdum. Gençlerimiz, çocuklarımız ve ailelerimizin memnuniyetleri bizleri son derece sevindirmektedir. 23 Ocak’ta sömestre tatiline girecek olan öğrencilerimize bir karne hediyesi olarak ta sunacağımız bu hizmetten tüm halkımız ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik yaptığımız bu yatırımların geleceğe yapılan bir hizmet olduğuna inanıyorum. Bu hizmetimizle birlikte gençlerimiz ve çocuklarımızı aynı zamanda spora da teşvik etmiş oluyoruz. Son derece güvenli ve korunaklı bir alan üzerine kurduğumuz buz pistinde çocuklarımız ve gençlerimiz güvenle spor yapabilme imkanı bulmaktadır. Gençlerimiz bu pistte spor yaparken her ne kadar hava soğukta olsa sporun sıcaklığını gönüllerinde hissetmektedirler. Bu durumda bizleri son derece mutlu etmektedir. Burada en önemli konulardan biri de son birkaç yıldır ülkemizin de gündeminde olan “Mavi Kapak Toplama Kampanyası”na biz de bu vesile ile destek olmak istiyoruz. Buz pistine gelen çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerinden mavi kapak getirmelerini rica ediyoruz. Kampanya ile birlikte biz de tekerlekli sandalye alamayan ihtiyaç sahiplerinin bu isteğine destek olacağız” diyerek önemli bir çağrıda da bulundu.

AdminAdmin

YORUMLAR