GÜNCEL

Altunok, “Bilim merkezini hizmete açacağız”

Taşucu mahallesinde yapımı devam eden Bilim merkezi ve kütüphane inşaatında incelemelerde bulunan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, merkezi 2021 yılı içinde hizmete açacaklarını bildirdi.

Altunok, “Bilim merkezini hizmete açacağız”

Teknik Hizmetlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Enes Buğra Genç ve Genel Koordinatör Serkan Kirişçioğlu ile birlikte yapımı devam eden Taşucu Bilim Merkezi ve Kütüphane inşaatını yerinde inceleyen Başkanvekili Altunok, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Müteahhit firma yetkilileri ile de görüşmeler yapan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, mevcut bina içerisinde devam eden tamir-tadilat ve yenileme çalışmalarının yanı sıra çevre düzenlemesi ile ilgili olarak yürütülecek proje hakkında bilgi edindi. 
Bilim merkezi ve kütüphaneyi 2021 yılı içerisinde halkın hizmetine sunacaklarını belirten Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, çalışmalarla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Altunok açıklamasında, “Taşucu mahallemizde mülkiyeti belediyemize ait mevcut binada bir proje hazırladık. Bu proje kapsamında yarınımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğine ışık tutacak olan bilim merkezi ve kütüphanemizin yapımına başladık. Müteahhit firma aracılığıyla yapımı süren bu merkezimiz faaliyete geçtiğinde Ay Kiosku, Mars Yüzeyi ve Robotu, Dünya Güneş Ay Modeli, Sonsuzluk Koridoru, Satürn V Modeli, F16 SoloTürk Jeti, Dinazor Maketi, Uzay Çadırı, Denge Tüneli, Elektro Manyetik Spektrum, Beroulli Üfleyicisi, Robot, Suda Dalga ile Elektrik Üretimi ve daha bir çok bilim ürünleri yer alacaktır. Bu projemizi de kentimize kazandırarak gençlerimizin daha tasarımcı bir nesil olmaları, yeni modeller üretmeleri ve bu sayede de gerçek anlamda yerli üretimin desteklenmesini hedefliyoruz. İlçemizin yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelecek gençlerimizin en güzel şekilde eğitilmesine biz de belediye olarak destek vereceğiz. Gençlerimiz okullarda aldıkları teorik bilgileri bu merkezde pratiğe dönüştürerek, bilgilerinin uygulamadaki örneklerini göreceklerdir. Hizmete sunacağımız bilim merkezi ve kütüphanemiz ilçe halkımıza vereceği hizmetin yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelecek gençlerimize de büyük faydalar sağlayacaktır. Halkımızın menfaatine yönelik yeni ve modern projelerimizi imkanlarımız dahilinde uygulamaya koyuyoruz. Bu projelerimizden birisi de Taşucu bilim merkezi ve kütüphane projemizdir. Çalışmalarımızın ardından bu merkezi 2021 yılı içinde çocuklarımızın, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” dedi.