GÜNCEL

Altunok, “Amacımız herkesin sporla buluşması”

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı kapalı spor salonunda incelemelerde bulundu.

Altunok, “Amacımız herkesin sporla buluşması”

 Belediye olarak ilçede sporun gelişmesi ve sporcuların desteklenmesi için bir dizi çalışmalar yürüttüklerini açıklayan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Türe ile birlikte kapalı spor salonu, tenis kortu ve gençlik sahasında incelemelerde bulundu. 
Belediye birimleri tarafından yürütülen çalışmaları da inceleyen Silifke Belediye Başkanvekili Altunok yaptığı açıklamada, “Sporun şehrimizde gelişmesi ve sporcularımızın desteklenmesi için belediye olarak bir dizi çalışmalar yürütüyoruz. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız ve gençlerimizin sporla buluşması için var olan tesislerin modern hale getirilmesi ve yeni spor alanlarının hizmete açılması gibi projelere ağırlık veriyoruz. Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Mustafa Türe ile geçtiğimiz günlerde yaptığımız incelemeler sonunda kapalı spor salonumuzda, tenis kortumuz ve hemen yanında bulunan gençlik sahamızda bir takım eksikliklerin olduğunu tespit ettik. Belediyemize bağlı ekiplerimiz bu eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarına başlamıştır. Mahallelerimizde yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra spora ve sporcuya da elimizden geldiğince destek olmaya özen gösteriyoruz. Sporsever vatandaşlarımıza ve değişik dallarda özel yetenek sınavlarına girecek gençlerimize ve öğrencilerimize hizmet  veren kapalı spor salonumuz, tenis kortu ve hemen yanında bulunan mevcut gençlik sahamızda bir çalışma başlattık. Geleceğimizi oluşturan gençlerimizin spor, bilim ve eğitim alanlarında daha donanımlı ve daha modern imkanlarla kendileri geleceğe hazırlamalarına imkan sağlıyoruz” dedi.