Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
03 MART Pazar 22:01

AKDENİZLİ ÇOCUKLAR, HEM EĞLENDİ HEM DE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ KAZANDI

Akdeniz Belediyesi, çocuklara erken yaşta geri dönüşümün öneminin aşılanması, bununla birlikte çevre bilincinin gelecek nesle kazandırılması amacıyla eğitici ve öğretici faaliyetlerine devam ediyor.

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 15-09-2022 12:01   Güncelleme : 15-09-2022 14:10
AKDENİZLİ ÇOCUKLAR,  HEM EĞLENDİ HEM DE GERİ DÖNÜŞÜM BİLİNCİ KAZANDI

Bir yandan ilçe genelinde her gün tonlarca çöp ve atık toplayan Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, diğer yandan geri dönüşüm ve bu alandaki eğitim çalışmalarına büyük önem veriyor.
Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile belediyenin geri dönüşüm hizmetlerini yürüten firma (ÇEVDOSAN) işbirliğinde, Çay ve Kazanlı Mahalleleri Kültür Sanat Evleri’nde eğitim alan çocuk kursiyerlere “Geri Dönüşümün Önemi ve Çevre Bilinci” konulu eğitim çalışması yapıldı. Eğlenirken öğrendiler Eğitimde çocuklar; karton, ahşap ve atık piller, cam şişeler, gazoz ve pet şişe kapakları,
alüminyum folyo, pipetler kullandılar, yoğurt kabından kalemlik, atık borular ve kutulardan uçak, araba, saksı, oyuncak ve süs eşyaları yaparak hem eğlendiler hem de geri dönüşümün önemini kavradılar.
Etkinlik kapsamında, çocukların kendi elleriyle geri dönüştürülebilecek ürünlerle yaptığı farklı ve ilginç çalışmalar, yine kendilerince oylandı ve kazanan çalışmalar ödüllendirildi.
Böylelikle çocuklar hem eğlenceli zaman geçirdi, hem de geri dönüşümün önemi konusunda bilgilendi.

AdminAdmin

YORUMLAR