GÜNCEL

AKDENİZ BELEDİYESİ'NDEN PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Akdeniz Belediyesi, alanında uzman kurum psikologu eşliğinde aile bütünlüğünün korunması ve sosyal yapının güçlendirilmesi için vatandaşlara desteklerini esirgemeyerek psikoterapi ve aile danışmanlığı hizmeti veriyor.

AKDENİZ BELEDİYESİ'NDEN PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetler Müdürlüğü tarafından, alanında uzman kurum psikologu aracılığıyla vatandaşlara psikoterapi ve aile danışmanlığı hizmeti veriliyor. Kadın, çocuk, ergen, yetişkin ve ailelere yönelik bireysel psikoterapi, grup çalışmaları, psiko-eğitim ve seminer hizmeti Kadın ve Aile Hizmetler Müdürlüğü'nde vatandaşların tercihine göre yüz yüze ya da online terapi şeklinde verilebiliyor. Aynı zamanda bu kapsamda çocuk ve ailelerine yönelik gelişimsel tarama, gelişimsel takip ve ebeveyn danışmanlığı da yapılıyor. 
Başkan Gültak, “Akdenizliler kendilerini asla yalnız hissetmesinler”
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Belediyemiz bünyesinde psikolojik danışmanlık hizmeti kapsamında 2019 Temmuz ayından bu yana 998 kişiye hizmet verildi. Bu kişilerden 550’si çocuk ve ergen, 448’i ise yetişkindir. Ayrıca psikolojik danışmanlık hizmetleri kapsamında düzenlenen psiko-eğitim ve grup çalışması sayısı ise 68’dir. Çocuk ve ergenlere psikoterapi hizmeti, gelişimsel tarama ve danışmanlık gerçekleştirilirken, yetişkinlere de bireysel danışmanlık hizmeti sunduk. Birçoğumuz hayatımızın zor dönemlerinde psikolojik desteğe ihtiyaç duyabiliriz. Akdenizliler kendilerini bu konuda asla yalnız hissetmesinler. Biz her daim vatandaşımızın yanınızdayız” ifadelerini kullandı. Öte yandan ücretsiz olarak sunulan psikoterapi ve aile danışmanlığı hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar (0552 768 88 88) ve (0324 336 65 83) numaralı telefonlardan başvuruda bulunabilir.