GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2021 09:10   Güncelleme : 06-08-2021 09:10

AKDENİZ BELEDİYESİ ÇÖP KONTEYNIRLARINI YENİLİYOR

Akdeniz Belediyesi; halk sağlığının korunması, temiz, sağlıklı bir çevre için yıpranan çöp konteynırlarını yenisiyle değiştiriyor. İlçede, salgınla mücadele kapsamında ilaçlama çalışması da aralıksız devam ediyor.

AKDENİZ BELEDİYESİ ÇÖP KONTEYNIRLARINI YENİLİYOR

Temiz ve sağlıklı bir çevre ve kent için güçlendirilmiş araç ve ekipman ile ilçeye bağlı 65 mahalleye 7 gün 24 saat esasıyla hizmet veren Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, ilçe genelinde bulunan, zaman içinde eskiyip ömrünü tamamlayan çöp konteynırlarını yenilemeye devam ediyor.
Akdeniz ilçe genelinde devam eden çöp konteynırlarının değişimi kapsamında, Çevre Koruma Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından insan, araç ve işyeri yoğunluğunun olduğu ana caddelerin yanı sıra, gerek mahalle sakinlerinin talepleri, gerekse ekiplerin sahadaki incelemelerinde, ömrünü tamamladığı veya zarar gördüğü tespit edilen çöp konteynırları da yenileri ile değiştiriliyor. 
Birçok mahalleye konuldu, ihtiyaç duyan yerlere de ulaştırılacak
Sahada görevli belediye ekipleri tarafından Gündoğdu, Hal, Güneş ve Şevket Sümer mahallelerindeki sokaklarda yer alan çöp konteynırları yenilenirken; mahalle sakinlerinden gelen talepler ve sahadaki incelemeler sonucu diğer mahallelere de yeni çöp konteynırları ulaştırılacak. 
Zarar gören konteynırlar da yenileniyor
Yeniden kullanılabileceği belirlenen çöp konteynırları ise, belediyenin makine ikmal sahasında tadilattan geçirilip ihtiyaç duyan sokaklara yeniden konuyor. Bu sayede Akdeniz Belediyesi, önemli bir maliyetten de kurtulmuş oluyor. 
Salgınla mücadele sürüyor
Öte yandan, Koronavirüs (Covi19) salgınına karşı alınan ve aralıksız süren tedbirler kapsamında da sahada görevli belediye ekipleri, Akdeniz ilçe genelinde bulunan tüm çöp konteynırlarını, cadde, sokak, meydan ve semt pazarlarını da belirli periyotlarda ilaçlı su ile yıkayıp dezenfekte etmeye devam ediyor.