Mersin Haber | Mersin Haberleri | Mersin Son Dakika | Mersin Gündem | Mersin Türk Haber | Haberin Adresi www.mersinturk.com
HV
25 EYLÜL Pazar 21:22
Advert

Ak Partili Ercik “CHP’li belediyeler terör örgütü yuvası haline gelmiş”

CHP’li Vahap Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesinde terör örgütüyle bağlantılı birçok kişinin olduğunun ortaya çıkmasına tepkiler dinmiyor. AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Aylardır ısrarla söylediğimiz bir gerçek bugün bir kez daha gün yüzüne çıkmış, CHP’li belediyelerin terör örgütü mensupları ve yakınlarının yuvası haline geldiği gözler önüne serilmiştir” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2022 12:22
Ak Partili Ercik “CHP’li belediyeler terör örgütü yuvası haline gelmiş”

İçişleri Bakanlığı son açıklamasıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 33 kişinin PKK/KCK, 5 kişinin FETÖ/PDY ve 2 kişinin de Hizbullah terör örgütü mensubu olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını, gözaltına alınan bu kişilerden 14’ünün adli makamlarca tutuklandığı, ayrıca PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken ölen ya da terör suçlarından tutuklu/hükümlü bulunan şahısların yakınlarından 33 kişinin ise halen belediyede çalıştığı kaydedilmişti.

“CHP’li belediyeler terör örgütü yuvası haline gelmiş”
İçişleri Bakanlığının bu açıklamasının ardından CHP’li Seçer yönetimine AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’ten sert tepki geldi. AK Partili Ercik, “Aylardır ısrarla söylediğimiz bir gerçek bugün bir kez daha gün yüzüne çıkmış, CHP’li belediyelerin terör örgütü mensupları ve yakınlarının yuvası haline geldiği gözler önüne serilmiştir. İçişleri Bakanlığının bu yanıtı, CHP’li belediyelerin adeta birer terör yuvası haline geldiğini, teröristlerin ve yandaşlarının CHP’li belediyelerde istihdam edildiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Sayın Vahap Seçer’in basın danışmanlığı görevine getirdiği ve bu görevini halen sürdüren gazeteci Serdar Akinan ile ilgili ortaya çıkan iddialar da asla kabul edilebilir değildir. CHP’li Vahap Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesinin ayda 5 adetlik kısa tanıtım filmi için Akinan’a aylık 375 bin TL, yıllık ise toplam 4 milyon TL ödediği iddia edilmektedir. İddialar arasında, Akinan’ın aldığı işler için belediye personelini kullandığı, bu sayede personel giderinin olmadığı da öne sürülmektedir. Konuyla ilgili basına da yansıyan haberlerde, Serdar Akinan’ın ailesi için de yine belediyeden araç tahsis edildiği de ileri sürülmektedir. Gazetecilik yaptığı dönemde Kandil’e giderek, terör örgütü PKK’nın sözde liderlerinden biri olan Murat Karayılan ile görüşen Serdar Akinan, sonrasında PKK’lıların sözde kahramanlık hikâyelerinin yer aldığı bir kitap yazmış; İştar’ın Kızları adını taşıyan kitabında kadın teröristleri övmüştü. Akinan’ın PKK’lılarla ortaya çıkan fotoğrafları da kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Öte yandan, Türkiye’nin kontrolündeki Afrin başta olmak üzere Suriye’nin kuzeyinde zeytin, tarım ürünleri ve bir sanayi şehrindeki fabrikaların da sökülerek Türkiye’ye getirildiğini iddia eden Akinan, Türkiye’yi Suriye’de 

‘yağmacı’ pozisyonuna düşürmüş ve ülke kamuoyunda yoğun tepki toplamıştı. İşte, CHP’li Vahap Seçer’in kendine danışman yaptığı bu kişinin yaptıkları saymakla bitmiyor. Bir yandan Akinan gibi bir terör sevici, diğer yandan belediyede çalışan terör örgütü yandaşları” diye konuştu.

“Bu iddialara bir yanıtın var mı?”
Açıklamasında Başkan Seçer’e de seslenen Ercik, “Tüm bu iddialar ışığında, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’e bir kez daha sesleniyoruz: Gözaltına alınan bu kişilerden 14’ü adli makamlarca tutuklanmış, ayrıca PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken ölen ya da terör suçlarından tutuklu/hükümlü bulunan şahısların yakınlarından 33 kişi ise halen belediyede çalışmaktadır” yönündeki açıklamasına bir yanıtınız var mıdır? Diğer yandan, basın danışmanı olarak görevlendirdiğiniz, yaptıkları ve yazdıklarıyla tepki çeken danışmanınız Serdar Akinan ile ilgili bir tasarrufunuz olacak mıdır? AK Parti Mersin İl Başkanlığı olarak, ayyuka çıkan ve kamuoyunun büyük tepkisini çeken bütün bu iddiaların yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR