GÜNCEL

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Vali Su’nun Katıldığı Törenle Kutlandı

Vali Ali İhsan Su, Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ törenine katıldı.

‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Vali Su’nun Katıldığı Törenle Kutlandı

Törene Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik,   Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın yanı sıra; il protokolü üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, mesleğe yeni başlayan ‘aday öğretmenler adına’ Mersin ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli aday öğretmen Ercan Koca ile ‘emekli olan öğretmenler adına’ ise emekli öğretmen Yasin Dik birer konuşma yaptı.

Törende konuşan Vali Ali İhsan Su, öğretmenlerin hepimizin hayatında çok önemli bir yeri bulunduğunu kaydederek; “Öğretmenlerimiz, bize yön veren, bize ufuk açan, bizi hayata hazırlayan ve hayatımızın içinde mutlaka onlardan aldığımız niteliklerin olduğu, bizi birey yapan şahsiyetlerdir.’’ dedi.

Öğretmenliğin fedakarlık isteyen bir meslek olduğunun altını çizen Vali Ali İhsan Su, “Onlar da gerçekten bu fedakarlığı gösteriyor, cansiperane bir gayretle iyi insan yetiştirmeye, ülkemize, ailesine ve çevresine faydalı insanlar yetiştirmek için üstün bir gayretle çalışıyorlar. Tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum, günlerini kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum hayatta olan bütün öğretmenlerimize de mutluluklar ve başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Törende daha sonra Vali Ali İhsan Su tarafından emekli öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verilmesinin ardından ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül ve belgeleri; ‘Öğretmenler Turnuvası’nda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ise kupaları Vali Su ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Tören, Aday Öğretmenlerin Yemin Töreni ile sona erdi.

Programın ardından Suphi Öner Öğretmenevi’ne geçen Vali Su, burada öğretmenlerin yaptığı eserlerin yer aldığı resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Sergide yer alan eserleri ilgiyle inceleyen Vali Su, eser sahibi öğretmenlere plaket takdim etti.